Raport z wielkiej budowy cz. 22

• Tv
Miasto z Wizją / 18.06.2018 / Komentarze
Majowy przelot nad szczecinecką obwodnicą

Na wschodnich i południowych obrzeżach miasta trwa wielka budowa - powstaje obwodnica w ciągu drogi ekspresowej S11. Już widać jej przyszły przebieg. Szczególnie efektownie wygląda to z lotu ptaka (najnowszy film w załączeniu artykułu).

Przy cmentarzu powstają potężne konstrukcje przyszłego wiaduktu. To na tych filarach będzie przebiegać ulica Słupska w ciągu drogi krajowej DK20. Wiadukty, mosty i przejścia budowane są w 13 miejscach szlaku obwodnicy, m.in. przy ul. Leśnej, Kaszubskiej i Słupskiej.

Jeszcze tegorocznej jesieni powinien zostać oddany do użytku nowy wiadukt drogowy łączący ul. Koszalińską z Bugnem. Z kolei cała inwestycja ma zostać zwieńczona do latem 2019 roku (czy aby na pewno?). Oznacza to praktycznie wyprowadzenie ruchu kołowego z ul. Pilskiej, Sikorskiego, Słowiańskiej, Słupskiej, Narutowicza i Koszalińskiej, czyli z obecnej obwodnicy Szczecinka.

Wielka budowa to wielkie koszty - łącznie inwestycja kosztować będzie około 325 mln zł. Drogowcy przerobili dotąd ponad 100 mln zł (blisko 40 proc. kwoty kontraktowej). Dobra wiadomość jest taka, że część tych pieniędzy trafia do szczecineckich firm - podwykonawców generalnego wykonawcy budowy obwodnicy - konsorcjum firm Eurovia Polska - Warbud.

Wideo: SZCZECINEK S11 - Inspekcja Wizualna  05.2018