Razem posprzątajmy bunkier, militarną trasę i czołg!

Miasto z Wizją / 27.05.2016 / Komentarze
Miłośnicy militariów zapraszają na spotkanie z atrakcjami

Członkowie Muzeum Wału Pomorskiego i II Wojny Światowej zapraszają wszystkich miłośników historii Szczecinka, wojskowości i militariów do wspólnego sprzątania okolic siedziby muzeum - B-Werka przy ul. Kościuszki.

- Porządkową akcję rozpoczynamy w sobotę 28 maja o godzinie 10 - mówi "Miastu z Wizją" Piotr Letki, dyrektor militarnego muzeum.

- Sezon wakacyjny coraz bliżej, dlatego staramy się, by godnie przyjąć turystów, wczasowiczów, letników, a przede wszystkim mieszkańców Szczecinka i regionu. Pracy mamy, co niemiara. Trzeba uporządkować okolice bunkra, pobliską trasę turystyczną i przede wszystkim czołg T-34/85. Chcemy naszą wielką atrakcję gruntownie wysprzątać w środku i przygotować do odświeżenia.

Piotr Letki za naszym pośrednictwem apeluje, że Muzeum chętnie "wcieli" w swoje szeregi nowych członków - pasjonatów wojennej historii Wału Pomorskiego i powojennej - Garnizonu Szczecinek.

- Mile widziani będą wszyscy ochotnicy i wolontariusze - podkreśla nasz rozmówca. - Liczy się każda para rąk, bo jak wspomniałem, pracy mamy huk. Po zakończeniu sprzątania zapraszam na ognisko integracyjne połączone z pieczeniem "militarnych" kiełbasek.

Jak powiedział nam Piotr Letki, komplikuje się nieco sprawa przygotowania, a przede wszystkim ustalenia ostatecznego terminu inscenizacji zdobycia szczecineckiego bunkra w lutym 1945 roku.

- Różne terminy innych atrakcyjnych imprez się nam nakładają - mówi P. Letki. - Również grupy rekonstrukcyjne mają napięty kalendarz. Dziś mogę powiedzieć, że bunkier zdobędziemy prawdopodobnie w ostatni weekend wakacji 27-28 sierpnia. Jeżeli tak się stanie, imprezę połączymy wówczas z obchodami 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej.