Remont domu dziecka dobiegł końca

Miasto z Wizją / 18.09.2017 / Komentarze
Placówka zyskała odnowione pomieszczenia oraz nowoczesne wyposażenie

Szczecinecki dom dziecka od wielu lat otaczał opieką dzieci, które z różnych powodów nie mogły przebywać w swoim dotychczasowym miejscu zamieszkania. Choć pracownicy starali się zapewnić im jak najlepsze warunki do życia, nauki i rozwoju, stan samej placówki z roku na rok się pogarszał. W ostatnim czasie wyraźnie wymagał już kompleksowego remontu. Ten właśnie się zakończył. Teraz przyglądając się odnowionym i nowocześnie wyposażonym pomieszczeniom można powiedzieć, że placówka przeszła prawdziwą metamorfozę.

- Samorząd Powiatu Szczecineckiego oraz dyrekcja placówki robią wszystko co w ich mocy, aby dzieci w niej przebywające czuły się jak najlepiej. Zupełnie nowe oblicze zyskały pokoje, kuchnie, łazienki oraz świetlice. Było to możliwe dzięki środkom zabezpieczonym w budżecie powiatu jeszcze w roku ubiegłym, ale również dzięki pomocy wielu osób i firm, których wkład był bezcenny – mówi Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego.

Dodajmy, że na początku października dyrektor placówki – Agnieszka Popławska, spotka się z przedstawicielami lokalnych mediów, aby podzielić się szczegółami dotyczącymi przeprowadzonych tu prac, a także przybliżyć nieco codzienne życie placówki.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Piotr Rozmus