Remont drugiego odcinka ul. Koszalińskiej

Miasto z Wizją / 29.09.2022 / Komentarze
Finał robót w marcu 2023 roku

Trwa remont ulicy Koszalińskiej. Drogowcy po zajęciu pierwszego odcinka wysłużonej ulicy (od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Jeziorna/Zielona) wzięli się za remont kolejnego odcina - do budynku nr 45. Póki co przejazd ul. Jeziorną i Zieloną jest udostępniony dla ruchu kołowego i pieszego. Roboty prowadzi firma Pol-Dróg Drawsko Pomorskie.

Zakres robót obejmuje rozbudowę oraz przebudowę ulicy Koszalińskiej na długości nieco ponad 400 metrów - od skrzyżowania z ulicą Kościuszki do ronda Olgi Zawadzkiej. Inwestycja polega na wykonaniu nowej jezdni, przebudowie istniejących chodników i wytyczeniu ciągu pieszo-rowerowego. Powstaną również parkingi. Planuje się również wykonanie nasadzeń w miejsce wyciętych pod budowę parkingu drzew.

Dodatkowo przebudowie ma ulec istniejące oświetlenie drogowe, a przy nowo wybudowanym parkingu pojawi się nowe. Przebudowana zostanie też kanalizacja dla odwodnienia drogi oraz deszczowa - dla wody spoza pasa drogowego. Wykonany zostanie również kanał technologiczny.

Łączny koszt inwestycji wynosi niemal 2,5 mln zł. Środki do realizacji przedsięwzięcia pozyskano w ramach rządowego programu Polski Ład. Kwota przekazana miastu wynosi 11,4 mln złotych. Prace mają zakończyć się w marcu przyszłego roku.

Warto wspomnieć o też istniejących inwestycjach drogowych na terenie miasta. Roboty budowlane prowadzone są w Raciborkach i na osiedlu Marcelin.

Tekst: Sławomir Włodarczyk/Mikołaj Pietrzyk - Urząd Miasta

Foto: Sławomir Włodarczyk