Remont, przebudowa, remont i tak przez cały rok

Miasto z Wizją / 23.01.2018 / Komentarze
Burmistrz: Dopiero, gdy zsumujemy wszystkie roboty na ulicach i drogach, to widać ile miasto inwestuje w swój system komunikacyjny

Wygląda na to, że Szczecinek pozazdrościł drogowcom budowy obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S11. Potężna inwestycja trwa na wschodnich i południowych obrzeżach miasta. Informujemy o niej systematycznie w cyklu artykułów pn. "Raport z wielkiej budowy".

W minionym roku inwestycji na szczecineckich ulicach było, co niemiara. Jeszcze wiosną zakończyła się przebudowa ul. Turystycznej. Do niedawna gruntowa, wyboista droga stała się ulicą z prawdziwego zdarzenia - za kwotę 750 tys. zł. Pieniądze w całości pochodziły z budżetu miasta.

W lipcu oddano do użytku tak potrzebne rondo na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Jeziornej. Koszt "ucywilizowania" jednego z najniebezpieczniejszych dla kierowców i pieszych skrzyżowania to ponad 1,1 mln zł. Pieniądze, podobnie jak przy przebudowie Turystycznej, wyłożyło miasto.

Również latem dywan asfaltowy otrzymała wyboista i kamienista droga (leśna nr 8) prowadząca na Mysią Wyspę. Teraz na odcinku od ul. Żeglarskiej do zjazdu w kierunku nadjeziornego szczecineckiego "kurortu" jedzie się jak po przysłowiowym stole. Koszt inwestycji to blisko 350 tys. zł - z budżetu miasta.

W tym miejscu dodajmy, że w jeszcze w tym roku po asfaltowym dywanie pojedziemy już całą długością Żeglarskiej i Wilczkowskiej - z Trzesieki do Świątek. Wszystko za sprawą planowanej inwestycji miasta i szczecineckich leśników.

Miasto wyremontowało też trzy ulice na osiedlu Zachód i przyległych osiedlach domków jednorodzinnych - Karlińską, Malborską i Królowej Jadwigi. Koszt 550 tys. zł - z budżetu miasta.

Warto dodać, że w/w ulice zostały zbudowane w latach 80. ubiegłego stulecia i do niedawna ich nawierzchnia pozostawiała wiele do życzenia. Szczególnie odczuwali to kierowcy, którzy postulowali do miasta o naprawę zniszczonych ulic.

Trwa przebudowa ciągu komunikacyjnego Plac Wolności - ul. Bartoszewskiego. Niebawem zostanie też "ucywilizowana" ul. Ogrodowa. O budowie ścieżek rowerowych oraz bieżących naprawach nawierzchni ulic i dróg gruntowych już nie wspominamy.

Finałem remontowej rewolucji AD 2017 na szczecineckich ulicach był remont ul. Parkowej, Junackiej i Drzymały. Wszystko to w ramach zadania pn.: „Poprawa układu komunikacyjnego w centrum Miasta Szczecinek". Koszt inwestycji realizowanej przy zaangażowaniu firmy Zymex (budowa przejazdu łączącego Jeziorną z Junacką i Ordona oraz budowa parkingów za nową "Arią") to ponad 1 mln zł.

- Szczecinek po rozszerzeniu granic administracyjnych jest miastem o dość dużym obszarze - mówi burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

- Wbrew temu, co niektórzy sądzą na terenie miasta mamy dość dużo dróg gruntowych. Po gminie odziedziczyliśmy sporo takich właśnie dróg. Staramy się je sukcesywnie utwardzać i wciąż idziemy do przodu. Gdy zsumujemy wszystkie remonty i przebudowy ulic i dróg realizowane w ubiegłym roku, dopiero widać ile miasto inwestuje w swój system komunikacyjny.

Dodajmy, że w tym roku inwestycji na drogach również nie zabraknie. Miasto ogłosiło już przetargi na remonty dróg nieutwardzonych, nawierzchni bitumicznych dróg gminnych oraz przebudowę ul: Wilczkowskiej i drogi leśnej nr 8 stanowiących przedłużenie ul. Żeglarskiej na odcinku Trzesieka - Świątki. Niebawem powinien zostać ogłoszony przetarg na remont ul. Ogrodowej.