Renata Rak radną Rady Miasta Szczecinka (akt.)

Miasto z Wizją / 01.02.2016 / Komentarze
Oficjalne wyniki wyborów

Znamy juz oficjalne wyniki niedzielnych wyborów uzupełniających do Rady Miasta w Okręgu Wyborczym nr 2. Na kandydatkę KWW "Łączy nas Miasto" Renatę Rak zagłosowało 200 osób. Drugie miejsce zajął kandydat KWW "Razem dla Szczecinka" Paweł Rybak - 118 głosów, trzecie kandydat KWW "Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego" Dariusz Siubdzia - 50 głosów a czwarte kandydat KWW "Nowoczesna Ryszarda Petru" Michał Ponichtera - 37 głosów. Głosowało ponad 400 osób, frekwencja wyniosła 25 proc. Pani Renata zdobyła blisko 50 proc. głosów.

- Bardzo dziękuję wszystkim, którzy mi zaufali i oddali na mnie głos - mówi "Miastu z Wizją" Renata Rak. - Obiecuję, że Was nie zawiodę. Wszystkie problemy, które omawialiśmy w czasie naszych spotkań poruszę podczas obrad Rady Miasta. Zrobię też wszystko, by je rozwiązać.

Obwieszczenie Komisarza Wyborczego w Koszalinie w sprawie wyborów uzupełniających do Rady Miasta Szczecinek, które odbyły się 31 stycznia 2016 roku

Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr 2

1. Liczba wybieranych radnych wynosiła

2. Wybory się odbyły.

3. Głosowanie przeprowadzono.

4. Liczba osób uprawnionych do głosowania wyniosła 1599

5. Liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania wyniosła 405

6. Liczba kart ważnych (osób, które wzięły udział w wyborach) wyniosła 405, czyli frekwencja wyborcza wyniosła 25,33 proc.

7. Liczba głosów nieważnych wyniosła 0, co stanowi 0 proc. ogólnej liczby głosów

8. Liczba głosów ważnych wyniosła 405

9. Na poszczególne listy kandydatów i kandydatów z tych list oddano następującą liczbę głosów:

1) SIUBDZIA Dariusz Jan - 50 lista nr l KWW Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego

2) RAK Renata Urszula - 200 lista nr 2 KWW Łączy Nas Miasto

3) PONICHTERA Michał Jan - 37 lista nr 3 KW Nowoczesna Ryszarda Petru

4) RYBAK Paweł Adam - 118 lista nr 4 KWW Razem dla Szczecinka

10. Radną została wybrana: z listy nr 2 KWW Łączy Nas Miasto RAK Renata Urszula

11. W okręgu Nr 2 mandat został obsadzony.