Rodacy, Polacy, ludzie wolni, suwerenni

Miasto z Wizją / 13.05.2020 / Komentarze
Rozporządzenie daje nam furtkę, by nie nosić kagańców. Bądź wolnym człowiekiem - ulotki na szczecineckich przystankach autobusowych

Narasta opór społeczny przeciwko obowiązkowemu noszeniu maseczek. Policjanci się skarżą, że ludzie coraz częściej ignorują ten rządowy nakaz. Również w Szczecinku.

"Nie wierzymy w skuteczność maseczek, coraz rzadziej przestrzegamy rządowych ograniczeń i w obecnej sytuacji tym bardziej doceniamy kontakt z naturą - wynika z kolejnego wyjątkowego badania nastrojów Polaków w czasie pandemii koronawirusa przeprowadzonego przez firmy NEUROHM i Brad Consulting dla Onetu"

Na ulicach naszego miasta coraz częściej można spotkać osoby bez maseczek, szczególnie młodych ludzi, którzy totalnie ignorują nakaz. Opinie internautów są druzgocące. Na forach internetowych czytamy np.
* Maseczki ochronne w sklepie, komunikacji, podczas rozmowy w bliskim kontakcie TAK, ale NIE na ulicy, nie w parku, nie w sytuacji przemieszczania się na piechotę z punktu A do B. Jest w nich bardzo trudno oddychać, mają też negatywny wpływ na samopoczucie człowieka.

* W maseczkach źle im się oddycha, a noszenie ich przez cały czas powoduje uczucie dyskomfortu nie tylko fizycznego, ale też psychicznego.

* Mokra szmata na twarzy nie pomaga, ale szkodzi.

* Jakoś dziwnie maseczki stały się niezbędne zaraz potem, jak Morawiecki kupił w Chinach tony tego badziewia ze sfałszowanymi certyfikatami. Jaki jest sens noszenia maseczki na świeżym powietrzu, kiedy człowiek nie kaszle, nie odzywa się, nie dotyka innych osób i generalnie nie otwiera dzioba - nie wiem.

To tylko kilka, bardzo "grzecznych" opinii Polaków. Wiele innych nie nadają się do cytowania.

Na szczecineckich przystankach autobusowych pojawiły się ulotki zatytułowane RODACY!, na których wydrukowano treść Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie noszenia maseczek. Oczywiście, twórca, bądź twórcy tego "dokumentu" są nieznani.

Na ulotce podkreślono: "Obowiązku nie stosuje się w przypadku" oraz akapit Rozporządzania mówiący, kto nie musi zasłaniać nosa i ust.

Na dole ulotki czytamy:

Rodacy, Polacy, ludzie wolni, suwerenni

Noszenie maseczek bez zmieniania na nową może się odbić poważnie na Twoim zdrowiu!

Narażasz się na poważne infekcje górnych dróg oddechowych. Przyczyną są wirusy, grzyby, bakterie i plwociny osiadające na twojej masce, gdzie powstają idealne warunki do rozwoju patogenów, wirusów i grzybów.

Dopiero takie narażanie naszych dróg oddechowych może być przyczyną poważnych infekcji i chorób.

Rozporządzenie Rady Ministrów daje nam furtkę by nie nosić kagańców.

BĄDŹ WOLNYM CZŁOWIEKIEM!

Brak maseczki może jednak okazać się dla nas bardzo kosztowny. Policja ostrzega, że nie stosuje już żadnej taryfy ulgowej za łamanie nakazu. Tym samym można "zarobić" kilkusetzłotowy mandat, albo - co gorsza - karę administracyjną. A to już wydatek liczony w grubych tysiącach złotych.