Rolnicy zebrali plony, nastał czas świętowania

Miasto z Wizją / 16.09.2017 / Komentarze
Dożynki Powiatowo-Gminne w Juchowie. Atrakcji co niemiara, zabawa przednia

Rolnicy w powiecie szczecineckim (choć jeszcze nie wszyscy) zebrali tegoroczne plony. Dziś (sobota 16 września) przyszła pora świętowania. W Juchowie w gminie Borne Sulinowo trwają Dożynki Powiatowo - Gminne.

Po mszy dziękczynnej w miejscowym kościele pw. św. Antoniego uczestnicy dożynek przeszli w korowodzie na boisko za szkołą.

Tam starostwie dożynek, państwo Leokadia i Zbigniew Struscy z Juchowa przekazali bochny chleba wypieczone z tegorocznego ziarna staroście szczecineckiemu Krzysztofowi Lisowi i burmistrz Bornego Sulinowa Renacie Chmyłkowskiej-Pietkiewicz.

Samorządowcy podziękowali rolnikom za ich całoroczny trud i ciężką pracę, po czym ruszyli do gości, by podzielić się kromką chleba.

- To był dla nas szczególnie trudny rok - podkreśla w rozmowie z "Miastem z Wizją" burmistrz Barwic Zenon Maksalon. - Trudny, bo mokry. Wielu rolników ma jeszcze plony w polu. Po prostu nie może tam wjechać ciężki sprzęt rolniczy. Mam jednak nadzieję, że nic się nie zmarnuje i wszystkie plony zostaną zebrane z pól.

Na dożynkowej arenie atrakcji jest, co niemiara, m.in. wystawa rolniczo - gospodarcza, są stoiska z ekologiczną żywnością i rękodziełem. To nie wszystko. Szwadron Kawalerii Ziemi Szczecineckiej pokazał swoje umiejętności. Są też atrakcje dla dzieci, czyli konkursy, gry i zabawy przygotowane przez organizatorów, koncert Orkiestry Dętej OSP Krajenko z marżonetkami, prezentacje artystyczne gmin powiatu szczecineckiego, Powiatowy Konkurs wieńców Dożynkowych, a nawet Powiatowy Konkurs Rzutów Podkową. Nie mogło też zabraknąć pokazów fryzjerskich i kuchni Księcia Warcisława IV.

Po wręczeniu nagród rozpocznie się zabawa taneczna pod gwiazdami. Impreza potrwa do godz. 23.