Rondo, Orkiestra i Jurek Owsiak

• Tv
Miasto z Wizją / 21.06.2018 / Komentarze
Jerzy Hardie-Douglas:To będzie duże wydarzenie

W najbliższy piątek, 22 czerwca rondo na skrzyżowaniu małej obwodnicy Szczecinka z ul. Trzesiecką i drogą wojewódzką nr 172 otrzyma imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji na wspomnianej uroczystości gościć będziemy szefa WOŚP Jurka Owsiaka.

- Myślę, że będzie to duże wydarzenie – mówi nam burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. – Miasto każdego roku angażuje się w zbiórki na rzecz WOŚP. Ale też jesteśmy beneficjentami, ponieważ co rok szczecinecki szpital otrzymuje różnego rodzaju dary od orkiestry. Tym samym znaczna część pieniędzy, a czasami wielokrotność zebranej sumy, wraca do nas.

- Co roku zbieramy w naszym mieście ponad 60 tys. złotych. A sprzęt, który Fundacja WOŚP nam przekazuje, zwykle kosztuje więcej. Głównie beneficjentem jest odział dziecięcy i noworodkowy – kontynuuje nasz rozmówca. - Oczywiście bardzo się cieszę, że przyjedzie do nas Jurek Owsiak i będę mógł uścisnąć mu rękę i pogratulować tego, co od wielu lat robi. Do tej pory nie miałem przyjemności go poznać.

Szef WOŚP najpierw wybierze się na krótkie spotkanie z burmistrzem. Następnie okazję do rozmowy z nim będą mieli przedstawiciele lokalnych mediów podczas konferencji prasowej. Po spotkaniach – ok. godz. 13 – odbędzie się wspomniana uroczystość na rondzie.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk