Rowerem z Sójczego Wzgórza wzdłuż małej obwodnicy Szczecinka

Miasto z Wizją / 24.07.2019 / Komentarze
Przetarg na budowę drogi rowerowej. Długość - 2,7 km, nawierzchnia asfaltowa o szerokości 2 metrów

Kilka dni temu w artykule: "Na rowerze z Sójczego Wzgórza do Parsęcka"

pisaliśmy o pozyskaniu przez miasto wsparcia finansowego na budowę drogi rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 172 - od ronda Leśne na Sójczym Wzgórzu do Parsęcka.

Miasto uzyskało pomoc unijną w ramach Szczecineckiego Kontraktu Samorządowego, w wys. 1,75 mln zł. Kontrakt jest realizowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Miasto nie zwlekało z realizacją inwestycji i właśnie ogłosiło przetarg na budowę drogi. Nosi on nazwę: "Budowa drogi rowerowej wraz z oświetleniem w ciągu drogi wojewódzkiej nr 172 w mieście Szczecinek".

Szlak będzie realizowany na długości około 2,7 km w dwóch odcinkach. Jego szerokość (nawierzchnia asfaltowa) to 2 m. Miasto założyło, że przyszły wykonawca inwestycji upora się z nią do 31 sierpnia 2020 roku.