Rowery znad Trzesiecka pojadą do Norwegii

Miasto z Wizją / 09.03.2016 / Komentarze
W Skandynawii zachwyceni wypożyczalnią rowerów szczecineckiej firmy

Szczecinecki Comdrev kolejny raz może pochwalić się sporym sukcesem. Okazuje się, że już wkrótce jeden z ich produktów znad Trzesiecka pojedzie prosto do Skandynawii. Zarząd firmy wrócił właśnie z podróży do Norwegii, gdzie prezentował możliwości, jakie daje system roweru publicznego Filfri Bikes, czyli popularne od kilku lat w naszym mieście wypożyczalnie rowerów. Wszystko wskazuje na to, że to początek wieloletniej współpracy z Norwegami, którzy są pod wrażeniem rozwiązań proponowanych przez firmę, pomysłodawcę  Filfri Bikes.

- Do Norwegii pojechała nasza pierwsza demonstracyjna stacja. Różni się ona jednak znacznie od tych, z których mogliśmy korzystać przez ostatnie lata w Szczecinku. W porównaniu do tego, od czego zaczynaliśmy tu 3 lata temu z tym projektem, zmieniło się praktycznie wszystko – od koloru, poprzez materiał, z którego produkowane są stacje, do najważniejszego, czyli oprogramowania – mówi „Miastu z Wizją” Filip Bielicki z firmy Comdrev. – Oprócz nowego oprogramowania wprowadziliśmy także sporo zmian w konstrukcji. Stacje są także niezależne od źródła zasilania, dzięki zastosowaniu paneli solarnych.

- Każde norweskie miasto dostanie możliwość indywidualizacji rowerów, na czym również im zależy. Miasta mają swoje określone barwy, tak jak Szczecinek ma kolor biały i zielony, tak oni mają np. biały i czerwony. Poszliśmy „za ciosem” i zaoferowaliśmy im indywidualizację za pomocą czerwonych opon, siodełek i rączek. Dzięki temu taki rower, kiedy będzie jeździł po mieście, zdecydowanie odróżni się od tych dostępnych na rynku dla indywidualnych użytkowników – dodaje nasz rozmówca.

Jak przyznaje Filip Bielicki, szczecinecki produkt spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem ze strony norweskiego rynku. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku do Skandynawii pojedzie pierwsze zrealizowane zamówienie.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcia: Comdrev