"Rozkład jazdy" szczecineckich aptek

Miasto z Wizją / 28.11.2017 / Komentarze
Kiedy pracują i w jakich godzinach kupimy w nich leki?

W Szczecinku mamy 19 aptek, a w powiecie - 31. To jak na niespełna 40-tysięczne miasto i 80-tysięczny powiat całkiem pokaźna ilość.

Każdy z "medykamentowych" punktów sprzedaży musi mieć określone godziny pracy - w dni powszednie, soboty, niedziele i święta. Zarząd Powiatu podjął decyzję w tej sprawie i rekomendował ją Radzie Powiatu Szczecineckiego. Warto podkreślić, że działania szły w ścisłej korelacji z Okręgową Izbą Aptekarską.

Jak zapisano w projekcie uchwały, ponieważ na terenie powiatu uległo zamknięciu pięć aptek i jeden punkt apteczny, powstało sześć nowych aptek i jeden nowy punkt apteczny, nastąpiła zmiana godzin pracy dwóch aptek i dwóch punktów aptecznych oraz dwie apteki zmieniły adres, stąd konieczność zmiany uchwały rady w tej kwestii podjętej 23 lutego 2016 roku.

Wszystkie szczecineckie apteki, oprócz trzech: w Galerii Hosso przy ul. Boh. Warszawy - czynna od godz. 9 oraz "Nowa Farmacja" przy ul. Polnej i "Centrum zdrowia" przy ul. Warcisława IV - czynne od godz. 7.30, rozpoczynać będą pracę (od poniedziałku do piątku) od godz. 8. Aptekarze będą pracować do godz. 18-21.

Nieco inaczej „rozkład jazdy” prezentować się będzie w soboty. Apteki będą otwierane w godz. 8-9, a zamykane w godz. 13-21. Natomiast w niedziele i święta nasze apteki pracować będą według kwartalnego grafiku ustalonego przez Okręgową Izbę Lekarską. Z kolei grafik dyżurów aptek ustala Środkowopomorska Okręgowa Izba Aptekarska w Koszalinie.

Uchwała Rady Powiatu w tej sprawie wejdzie w życie po 14 dniach od opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego. Prawdopodobnie stanie się to w grudniu br.