Rozpoczęła się VIII edycja Art Pikniku

Miasto z Wizją / 01.08.2021 / Komentarze
Zagrał dla nas m.in. Mesajah oraz Krzysztof Zalewski

Z każdą kolejną edycją Szczecinecki Art Piknik stale się rozrasta, skupiając wokół siebie coraz to nowych artystów, jednocześnie ponownie przyciągając nad Trzesiecko tych, którzy odwiedzili nas w latach ubiegłych. Tak jest również i tym razem. Także forma tej kilkudniowej imprezy nabiera coraz większych rozmachów. Tym razem potrwa on aż dziewięć dni.

Tegoroczny, VIII Art Piknik zainaugurował sobotni (31 lipca) koncert na terenie przy szczecineckim zamku. Na scenie jako pierwszy pojawił się Aaron Rychanicz. Następnie na scenie zobaczyliśmy zespół Fizyka Płynów. Artyści zdecydowanie rozgrzali publiczność przed kolejnymi występami. Jedną z gwiazd tego wieczoru był także Mesajah. Okazało się, że w naszym mieście zdecydowanie nie brakuje miłośników rytmów reggae,  którzy nie tylko dobrze bawili się wraz z artysta, ale także znali wszystkie jego kawałki, głośno mu wtórując. Zwieńczeniem pierwszego dnia Art Pikniku był występ Krzysztofa Zalewskiego. Szczecinecka publiczność przywitała go gromkimi brawami. On z kolei odwdzięczył im się serwując słuchaczom zarówno te najbardziej popularne, jak i nieco mniej znane utwory.

To jednak dopiero początek wydarzeń, które będą miały miejsce podczas tegorocznego Art Pikniku. Z kolei w niedzielę, 1 sierpnia wydarzenia związane z tegoroczną edycją przeniosą się na scenę w parku przy pomoście centrum. Tu odbędzie się m.in. wernisaż wystawy Wro Fashion Photo oraz dwa koncerty: Trio Anderman-Szuba-Kruczkowska oraz trio Dygat-Walczak-Prokopowicz. Z kolei wieczorem u stóp wieży Bismarcka zaplanowany został koncert gongów „Medytacja słońca” w wykonaniu Ananty Mrozińskiego i Julii Tarasewicz.

We wtorek, 3 sierpnia na scenie przy pomoście centrum odbędzie się koncert na ludową nutę. W czwartek, 5 sierpnia odbędzie się tradycyjne spotkanie przy dawnym klubie Hi-Hat. Tego dnia będzie również miało miejsce uroczyste odsłonięcie muralu na elewacji budynku przy ul. Rzecznej. Z kolei przed najmłodszymi wystąpi Teatr Małe Mi.

Piątek, 6 sierpnia to m.in. wernisaż malarstwa Katarzyny Szurkowskiej w Muzeum Regionalnym, wernisaż rysunku Henryka Sawki, a także koncerty podczas których wystąpi przed nami Boogie Show, Kulesza „Przepis a dobro” oraz zespół DOFX. Z kolei gwiazdą wieczoru będzie Łąki Łan. Sporo tego dnia będzie się działo także na terenie Ślusarni, gdzie tradycyjnie zorganizowana zostanie Art Wioska.

W sobotę, 7 sierpnia – oprócz kolejnego dnia wspólnej zabawy w Art Wiosce – czeka nas także pokaz ognia oraz koncert Piotra Bukartyka z Zespołem. Po koncercie organizatorzy zapraszają wszystkich na teren Ślusarni, gdzie odbędzie się after party (wstęp 20 zł).

Zwieńczeniem tegorocznego Art Pikniku będzie niedzielny (8 sierpnia) występ teatru Małe Mi oraz Krzysztofa Ścierańskiego i Przemysława Knopika.

Tekst, zdjęcia: Marzena Góra