Rudy Lisek zaprasza na kolejne przygody

Miasto z Wizją / 22.08.2016 / Komentarze
Przed małymi odkrywcami mnóstwo atrakcji

Mali odkrywcy, po wakacyjnej przerwie, powoli mogą już szykować się na kolejną porcję przygód, które przeżyją wspólnie z Klubem Rudego Liska. Właśnie ruszyły zapisy do sekcji przyrodniczej, gdzie podczas zajęć dzieci będą mogły odkrywać świat fauny i flory. W zajęciach, które odbywają się w budynku Samorządowej Agencji Promocji i Kultury przy ul. Kilińskiego 1, mogą wziąć udział wszystkie dzieci z terenu powiatu szczecineckiego.

W trakcie spotkań młodzi przyrodnicy poznają m.in. różne gatunki zwierząt, dowiedzą się nieco więcej o ich zwyczajach, wyglądzie i upodobaniach. Klub Rudego Liska swoim podopiecznym gwarantuje także ciekawe spotkania z gośćmi, którzy z przyrodą obcują na co dzień w ramach wykonywanej pracy lub z pasji. Jak zapewniają organizatorzy spotkań, w tym roku na dzieci czeka jeszcze więcej atrakcji w postaci różnego rodzaju wycieczek skierowanych zarówno do członków klubu, jak i pozostałych mieszkańców.

Prowadzący w ramach cyklicznych spotkań przewidzieli również m.in. okazje do obserwacji zwierząt w ich naturalnym środowisku, wizyty w szczecineckim schronisku dla zwierząt czy odwiedziny w stadninie koni. Zajęcia rozpoczną się w połowie września i prowadzone będą w kilku grupach wiekowych. Udział w nich mogą wziąć dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Zapisów można dokonywać pod nr tel. 733 305 755. Zajęcia prowadzi instruktor Sonia Pańczyk.

Tekst: Marzena Góra