Rusza kolejna edycja projektu „Samodzielni”

Miasto z Wizją / 05.04.2017 / Komentarze
MOPS zaprasza na spotkania opiekunów osób chorych i niepełnosprawnych

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej kolejny raz przystąpił do projektu pod nazwą „Samodzielni”, mającego na celu wspieranie opiekunów osób niepełnosprawnych oraz przewlekle chorych mieszkających na terenie Szczecinka. - W ramach projektu oferujemy nieodpłatny cykl spotkań szkoleniowych z rehabilitantem, opiekunką środowiskową oraz psychologiem. Spotkania odbywają się w miejscu zamieszkania, bezpośrednio przy łóżku chorego. Spotkania z psychologiem mogą również odbywać się poza miejscem zamieszkania uczestników projektu – mówi Małgorzata Jabłońska, koordynator projektu.

Propozycja ta skierowana jest nie tylko do mieszkańców naszego miasta, którzy opiekują się osobami chorymi i niepełnosprawnymi, ale także do osób chcących poszerzyć swoją wiedzę oraz umiejętności jeżeli chodzi o wykonywanie codziennych czynności poprawiających zdrowie i komfort chorego. W trakcie spotkań specjaliści podpowiedzą także, jak m.in. uniknąć zmęczenia podczas pielęgnacji i opieki nad chorymi.

Jak zapowiadają organizatorzy – osoby, które zdecydują się wziąć udział w projekcie podczas jego otrzymają wiele praktycznych porad odnośnie z zakresu pielęgnacji swoich podopiecznych, a także będą mieli okazję nabycia umiejętności wykonywania prostych ćwiczeń usprawniających lub podtrzymujących sprawność fizyczną osoby chorej. Specjaliści podpowiedzą również, jak radzić sobie ze stresem i zmęczeniem. Udział w spotkaniach to także okazja do wymiany doświadczeń z innymi osobami znajdującymi się w podobnej sytuacji.

Więcej informacji na temat projektu można uzyskać od koordynatora projektu Małgorzaty Jabłońskiej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Szczecinku ul. Wiejska 4, pok. 33, w dniach: poniedziałek i wtorek w godzinach od 8.00 do 12.00 oraz w czwartek od 13.00 do 16.00 lub dzwoniąc pod nr tel. 94 37 280 09.

Tekst: Marzena Góra
Foto: freeimages.com