Rusza RPO WZ - spotkanie informacyjne w Szczecinku

Miasto z Wizją / 08.10.2015 / Komentarze
W Centrum Konferencyjnym Zamek o godzinie 11:00 rozpoczęła się zapowiadana już przez nas w zeszłym tygodniu konferencja poświęcona Regionalnemu Programowi Operacyjnemu Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Inicjatywa zorganizowana została przez Urząd Marszałkowski, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Północną Izbę Gospodarki w Szczecinie oraz Urząd Miasta Szczecinka.

W szczecineckim Zamku Książąt  Pomorskich pojawili się dzisiaj samorządowcy z całego powiatu oraz przedstawiciele lokalnego biznesu, zainteresowani pozyskiwaniem środków pomocowych z Unii Europejskiej.

Konferencje rozpoczął Burmistrz Szczecinka - Jerzy Hardie-Douglas -  który w krótkiej prezentacji przedstawił dokonania inwestycyjne miasta ostatnich ośmiu lat oraz przybliżył uczestnikom konferencji plany przyszłych inwestycji, które realizowane będą w mieście z wykorzystaniem wsparcia unijnego.

Kolejnym punktem dzisiejszego spotkania było wystąpienie Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego - Tomasza Sobieraja.

Marszałek przedstawił kluczowe założenia RPO WZ, omawiając między innymi priorytetowe inwestycje w naszym regionie.

inf., fot. Tomasz Czuk

(PA)