Rusza siódma kwesta na rzecz hospicjum

Miasto z Wizją / 31.10.2017 / Komentarze
Kwestujących możemy dziś spotkać zarówno na terenie samego cmentarza, jak i przy wejściach wiodących na nekropolię

Dziś, 1 listopada wielu mieszkańców oraz przyjezdnych osób wybierze się na szczecinecki cmentarz, aby odwiedzić groby swoich najbliższych, których nie ma już wśród nas. Tego dnia, podobnie jak w latach poprzednich, na miejskiej nekropolii prowadzona będzie kolejna kwesta na rzecz hospicjum im. św. Franciszka z Asyżu.

To właśnie m.in. dzięki hojności mieszkańców, którzy każdego roku wrzucają choć skromny datek do puszki, udało się nie tylko rozpocząć, ale także właściwie już niemal zakończyć do końca całą inwestycję. Zebrane podczas ubiegłorocznej akcji środki pozwoliły na doprowadzenie budowy budynku do finału oraz wykończenie pomieszczeń wewnątrz. Jednak pomimo ogromnej sumy pieniędzy, jaką udało się zgromadzić przez ostatnie lata na ten cel, potrzeby wciąż są duże, a fundusze – niewystarczające. W tym roku po raz pierwszy środki z kwesty zostaną spożytkowane nie na budowę, ale na wyposażenie szczecineckiego hospicjum.

Jest to już siódma zbiórka pieniędzy prowadzona na szczecineckim cmentarzu oraz nekropoliach znajdujących się na terenie powiatu. Pomimo ogromnej sumy pieniędzy, jaką udało się zgromadzić przez ostatnie lata, potrzeby wciąż są duże, a fundusze – niewystarczające. Również tym razem podczas trwania kwesty z puszkami będziemy mogli spotkać osoby, które na co dzień pełnią funkcje publiczne lub udzielają się w ramach wolontariatu. W tegoroczną kwestę włączą się m.in. przedstawiciele władz samorządowych, radni Rady Miasta, szefowie oraz pracownicy spółek miejskich, funkcjonariusze Straży Miejskiej, harcerze oraz wolontariusze.

- Oczywiście jak co roku również włączę się w tę inicjatywę. Wspólnie z przewodniczącą Rady Miasta, Katarzyną Dudź będziemy kwestowali przy głównej bramie pomiędzy godz. 10.00 i 11.00 – mówi nam burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. W rolę wolontariuszy wcieli się także m.in. wiceburmistrz Daniel Rak wraz z radną Renatą Rak. Będziemy mogli spotkać ich przy głównym wejściu na nekropolię w godz. 14.00-15.00.

Dziś kwestujących będziemy mogli spotkać zarówno na terenie samego cmentarza, jak i przy wejściach wiodących na nekropolię – przy bramie głównej od strony ul. Cieślaka, przy bramie zlokalizowanej w sąsiedztwie siedziby PKS, w pobliżu wejścia na cmentarz wojenny, przy bramie od strony ul. Słupskiej oraz przy bramie od strony przejazdu kolejowego. Każda osoba, która wesprze hospicjum wrzucając datek do puszki, w podziękowaniu tradycyjnie otrzyma okolicznościową naklejkę. Kwesta trwać będzie od godz. 9.00 do godz. 16.00.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk