Ruszył nabór wolontariuszy do XXVI finału WOŚP

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 06.12.2017 / Komentarze
Szczecinecki sztab poszukuje osób, które 14 stycznia wyruszą na ulice uzbrojeni w puszki i pamiątkowe naklejki

Każdego roku podczas kolejnych edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulicach wielu miast można spotkać tysiące wolontariuszy, którzy włączyli się w tę akcję, zbierając datki do puszek i wręczając w zamian za ofiarowaną pomoc symboliczne naklejki w kształcie serca. Do tej inicjatywy każdorazowy włączają się także mieszkańcy Szczecinka.

Nie inaczej będzie również i tym razem, podczas 26 kwesty, która odbędzie się 14 stycznia przyszłego roku. Wówczas Wielka Orkiestra zagra „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Już teraz rozpoczęły się poszukiwania chętnych wolontariuszy, którzy w połowie stycznia wyruszą na ulice Szczecinka uzbrojeni w puszki i pamiątkowe naklejki.

- Nabór osób, które chciałyby zostać wolontariuszami rozpoczyna się już teraz, więc nie może was zabraknąć. Jeśli znacie kogoś, kto również chciałby przyłączyć się do tej szczytnej akcji powiadomcie go – zachęca do czynnego udziału w akcji szczecinecki sztab przyszłorocznej edycji WOŚP. - Zapraszamy wszystkich, którzy chcą nam pomóc w zbieraniu funduszy na rzecz WOŚP. To dzięki wam możliwe będzie kwestowanie oraz bicie kolejnego rekordu.

Swoją chęć udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy można zgłaszać codziennie od godz. 7.30 do 15.30 w siedzibie SAPIK-u przy ul. Kilińskiego 1, pokój nr 12. Jedynie 6 grudnia (środa), 12 grudnia (wtorek) oraz 14 grudnia (czwartek) zapisy trwać będą do godz. 19.00. Przyszli wolontariusze powinni znać swój nr PESEL, a osoby niepełnoletnie powinny przyjść wraz ze swoim opiekunem prawnym, aby podpisał on oświadczenie wolontariusza.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk