Ruszyła akcja "Pełna miska dla schroniska"

Miasto z Wizją / 28.07.2020 / Komentarze
Można przynieść karmę lub wyprowadzać psy na spacery

Takie prezenty szczecineckie bezdomne zwierzaki lubią najbardziej. W poniedziałek (27.07) czworonogi dostały blisko 150 kg karmy i smakołyków. Pełne kartony darów przywieźli wolontariusze Ekipy Szymona Szczecinek. Był oto jednocześnie oficjalne ogłoszenie rozpoczynającej się właśnie akcji pod hasłem „Pełna miska dla schroniska”. Będzie ona trwała przez cały rok, a włączyć  się do niej mogą wszyscy mieszkańcy naszego miasta.

- Spotkaliśmy się tutaj dzisiaj, aby przekazać na rzecz szczecineckiego schroniska i jego podopiecznych 140 kg żywności, które częściowo zakupiliśmy, a częściowo pozyskaliśmy  przy współpracy z wolontariuszami Węgorzyna – mówi Monika Dołębska, lider Ekipy Szymona Szczecinek. - Ale  ta dzisiejsza nasza wizyta nie jest  jedyną, a zaledwie pierwszą z cyklu  i ma na celu zapoczątkować naszą stała współpracę ze szczecineckim schroniskiem. Do tej współpracy chcielibyśmy zaprosić wszystkich Państwa  - mieszkańców szczecinka i okolic, którym los zwierząt nie jest obojętny.

- Dlatego przygotowaliśmy akcję pod hasłem „pełna miska dla schroniska”, w ramach której zachęcamy do przynoszenia żywności i innych akcesoriów pielęgnacyjnych dla zwierząt oraz zabawek. Ponieważ schronisko jest za miastem, aby  ułatwić państwu zbieranie tej żywności  zaprosiliśmy do tej akcji 4 sklepy, rozmieszczone w różnych rejonach miasta, tak aby każdy, kto zechce wziąć udział w akcji, mógł wygodnie dostarczyć swoje  zapasy.

Karmę i akcesoria dla zwierzaków przebywającym w miejskim schronisku można dostarczać do: sklepu „Timon” na os. Zachód przy ul. Kołobrzeskiej 14, w centrum miasta w sklepie „Timon” przy ul. Wyszyńskiego 64, przy dworcu PKP w sklepie Mini Zoo przy ul. Warcisława IV 54, a także w Bornem Sulinowie w sklepie Mini Zoo na al. Niepodległości 12/6. W miarę potrzeb lista punktów będzie rozszerzana.

- Każdy z tych sklepów będzie opatrzony specjalnym plakatem informującym o akcji „Pełna miska dla schroniska”. W każdym zostaną także wydzielone specjalne półki. Ekipa Szymona Szczecinek raz w miesiącu będzie odbierać przyniesione przez państwa rzeczy i przewozić na teren schroniska. Oczywiście my sami także aktywnie zaangażujemy się w zbiórkę.

- Dodatkowo chcielibyśmy zaangażować się w wyprowadzanie psów na spacer raz w miesiącu. Obecnie zbieramy grupę chętnych osób. Jeśli ktoś z państwa chciałby się dołączyć, to na każdym z plakatów znajduje się nasz adres e-mail ekipaszymona.szczecinek@interia.pl  oraz  nr. telefonu. Zapraszamy do kontaktu, będziemy się umawiać na takie spacery. Można wziąć ze sobą znajomych i sąsiadów – dodaje Monika Dołębska.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Gawex Media