Ruszyły otwarte zapisy na Bieg Osińskiego

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 20.07.2021 / Komentarze
37 odsłona tej największej sportowej imprezy zaplanowana została na 22 sierpnia

Z powodu restrykcji związanych z pandemią i zakazem organizacji imprez masowych tegoroczny Bieg Osińskiego nie mógł odbyć się w swoim zwyczajowym terminie, który przypada w kwietniu. Impreza ta musiała zostać odwołana. Jednak okazuje się, że nic straconego. Teraz, wraz ze zniesieniem obostrzeń możliwa jest realizacja tej największej miejskiej sportowej imprezy.

Jak już informowaliśmy, kolejny Bieg Osińskiego odbędzie się jeszcze w tym roku! Zostanie on zorganizowany w sierpniu.

Mamy dobrą wiadomość dla tych, którzy wcześniej nie dokonali rejestracji, a chcieliby wziąć udział w tym wydarzeniu. Dziś (poniedziałek, 19 lipca) rusza otwarta rejestracja zawodników biegu.

- Po wielu analizach jeszcze w tym roku postanowiliśmy zaprosić wszystkich na 37. Bieg Uliczny memoriał Winanda Osińskiego w Szczecinku – mówi nam Dariusz Mazur, dyrektor techniczny Biegu. - Jest to najważniejsza impreza dla biegaczy w regionie i zdecydowaliśmy, że byłoby żal, gdyby nie odbyła się drugi rok z rzędu. W tym roku ze względu na sytuację pandemiczną w kraju i na świecie odbędzie się tylko Bieg Główny wiodący ulicami urokliwego Szczecinka na dystansie 10 kilometrów.

Bieg odbędzie się w niedzielę, 22 sierpnia, start o godzinie 9:00. - Ustaliliśmy limit uczestników na 400 osób, a pierwszeństwo dokonania zapisów mają osoby, które chęć udziału w Biegu zgłosiły w ubiegłbym roku i nie zdecydowały się na zwrot wpisowego. Czas na potwierdzenie deklaracji udziału jest do 18 lipca. Każdy z zapisanych biegaczy otrzymał wiadomość sms. Natomiast otwarte zapisy ruszą już 19 lipca. Trasa jak zwykle posiadać będzie atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Zapewniamy wszystkim startującym w biegu głównym bogaty pakiet startowy, a dla uczestników, którzy ukończą bieg przewidziano losowanie atrakcyjnych nagród rzeczowych – dodaje Dariusz Mazur.

Rejestracji można dokonać na stronie https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5371 . /zr/