Ruszyły prace przy budowie nowego ronda

Miasto z Wizją / 03.11.2017 / Komentarze
Ulica Parkowa w remoncie. Jakie zmiany czekają kierowców?

Już wkrótce układ komunikacyjny Szczecinka kolejny raz się zmieni. Kilka miesięcy temu zmotoryzowani mieszkańcy musieli „przyzwyczaić” się do nowego ronda, które zostało wybudowane u zbiegu ul. Kościuszki i Jeziornej. Rozwiązanie to znacznie przyczyniło się do poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu, ułatwiając kierowcom wyjazd z dróg podporządkowanych. Teraz czeka nas kolejna mała rewolucja w centrum miasta. Właśnie ruszyły prace w obrębie kłopotliwej dla kierowców ul. Parkowej, która teraz zostanie poszerzona. Pojawi się tu również rondo. Zmiany te wpisują się w zadanie inwestycyjne pn. „Poprawa układu komunikacyjnego w centrum Miasta Szczecinek”. Dodajmy, że w jego ramach nowy wygląd zyska także ul. Junacka i ul. Drzymały.

Jakie zmiany czekają kierowców? Docelowo wyjątkowo wąska jezdnia na ul. Parkowej zostanie na całej długości poszerzona o 40 cm, a tym samym jezdnia będzie tu miała szerokość 5 m. Zostanie ona poprowadzona delikatnym łukiem tak, aby „ominąć” sąsiadujące z nią budynki. Również przechodnie doczekają się w tym miejscu szerszego chodnika.

Kolejną nowością będzie pojawienie się niewielkiego ronda w obrębie ul. Parkowej przy skrzyżowaniu z ul. Ordona. Z kolei sama ul. Parkowa zostanie jednocześnie skomunikowana z ul. Junacką jezdnią biegnącą przy nowo powstającym w tym miejscu centrum handlowym.

– Kwartał pomiędzy ul. Boh. Warszawy, ul. Ordona i ul. Junacką zostanie całkowicie przebudowany. Pojawi się tu ponad 70 miejsc postojowych. Ponadto, jadąc ul. Ordona od strony muszli koncertowej, będziemy mogli skręcić przed hotelem Oskar w prawo. To bardzo duży projekt, zawierający wiele detali, który moim zdaniem poprzez te rozwiązania naprawdę lepiej skomunikuje miasto – powiedział nam wiceburmistrz Daniel Rak.

Tym samym, wraz z rozpoczęciem prac budowlanych ulica Parkowa została zamknięta dla ruchu pojazdów. Zakaz wjazdu nie obowiązuje jednak mieszkańców ul. Parkowej. Możliwy jest tu również ruch pieszy oraz rowerowy. Jeżeli „po drodze” nie pojawią się żadne niespodzianki, prace potrwają do końca grudnia.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk