Ruszyły przygotowania do kolejnej edycji "Szlachetnej Paczki"

Miasto z Wizją / 02.10.2020 / Komentarze
Marszałek Olgierd Geblewicz: Prawdopodobnie skala wyzwań będzie w tym roku większa

Mieszkańcy Szczecinka każdego roku udowadniają, że mają wielkie serca oraz że możliwość pomocy osobom potrzebującym może sprawiać wiele radości nie tylko obdarowywanym, ale także darczyńcom. Nie inaczej najpewniej będzie również w tym roku podczas kolejnej edycji „Szlachetnej Paczki”, której głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji. Darczyńcy podczas każdej edycji akcji kompletują świąteczną paczkę z niezbędnymi artykułami i przedmiotami. Te następnie dzięki pracy wolontariuszy przekazywane są potrzebującym rodzinom podczas Finału Szlachetnej Paczki, odbywającego się każdego roku na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia.

Również marszałek woj. Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz czynnie zaangażował się w akcję. Do udziału w niej zachęca także innych mieszkańców naszego regionu.

- Cieszę się, że Szlachetna Paczka zadomowiła się na Pomorzu Zachodnim.  Jesteśmy w dobrym czasie, by pomyśleć o naszych bliźnich. Ze względu na pandemię nadchodzące święta zapowiadają trudniej niż zwykle. Prawdopodobnie skala wyzwań będzie w tym roku większa. Pomóżmy wszystkim te święta godnie przeżyć. Wspierajmy się i pomagajmy sobie nawzajem w tych niełatwych czasach. Apeluję do wszystkich, którzy chcą aktywnie włączyć się w dzieło pomocy, zgłaszajmy się  –  mówi Olgierd Geblewicz, marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

Jak mówią o akcji jej wolontariusze – Szlachetna Paczka nie jest akcją polegającą tylko na jednorazowym zaspokojeniu potrzeb tych, którzy zostają objęci pomocą. Paczka ma być impulsem do zmiany w życiu rodziny. Przygotowana jest tak, aby dała trwały efekt. Celem Paczki jest to, by potrzebujący “stanęli na nogi”, zaczęli sobie sami radzić w życiu, by odzyskali podmiotowość i sprawczość. Wspieramy rodzinę w odkryciu własnego potencjału i drogi do wyjścia z trudnej sytuacji.  Darczyńca pomaga konkretnym osobom, sam kupując dla nich potrzebne rzeczy. Ma możliwość poznania historii osób, których zdecydował się wspierać, a pomoc dostosowana jest do indywidualnych potrzeb danej rodziny.

Tekst: Marzena Góra