Rybacy zapraszają na zimowe wędkowanie

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 30.11.2019 / Komentarze
Bez podwyżki opłat. Do dyspozycji wędkarzy 36 jezior i rzeka

Na wodach administrowanych przez szczecinecką Spółkę Rybacką w niedziele 1 grudnia ruszy wędkarski sezon zimowy. Potrwa do 31 marca 2020 roku. Za przyjemność poławiania ryb u rybaków wędkarze zapłacą tyle samo złotówek, co w poprzednim sezonie zimowym.

Trzeba przyznać, że rybacy przygotowali dla wędkarzy całkiem atrakcyjną ofertę, jeżeli chodzi o akweny, na których można prowadzić połowy. Jedną zmianą in minus jest zakaz prowadzenia połowów na jeziorze Wielimie (w ubiegłym sezonie zimowym można tam było łowić z lodu).

Szczecinecka Spółka Rybacka udostępniła wędkarzom 36 jezior i odcinek rzeki Gwdy i tzw. obwód rybacki nr 2. Na wodach rybaków wolno łowić od wschodu do zachodu słońca, zgodnie z kalendarzem. Wędkowanie w nocy jest zabronione.

Gdy występuje pokrywa lodowa wolno wędkarzowi używać tylko jednej wędki. Z kolei, gdy lodu nie ma, ryby może łowić za pomocą dwóch wędek z brzegu (na Gwdzie również spinningiem). Połowy z łodzi są zabronione, a wykupione zezwolenie na wędkowanie na jedno jezioro nie upoważnia do wędkowania na innym jeziorze.

Na których jeziorach będziemy możemy łowić ryby zimą? Otóż do dyspozycji wędkarzy są min.: Białe, Bielsko, Cieszęcino, Dębno, Dołgie, Drężno, Jamen, Jeleń, Jeziorki, Kniewo, Kopiel, Kociołek, Przełęg, Płociczno, Rybno, Spore, Trzebiechowo, Wielatowo oraz wspomniana rzeka Gwda, tzw. obwód nr 2.

Rybacy uwolnili wędkarzy od biurokracji. Na wodach administrowanych przez szczecinecką Spółkę Rybacką nie obowiązuje prowadzenie rejestru połowów.

Koszt połowów (cały okres sezonu zimowego) to 40 zł za jedno jezioro lub 60 zł za trzy jeziora według uznania wędkarza. Możemy też opłacić połowy za wszystkie jeziora plus Gwdę. Taka przyjemność kosztuje 75 zł oraz za jeden dzień - 15 zł. Pozwolenie na połowy (po okazaniu Karty Wędkarskiej) wykupimy w siedzibie Spółki przy ul. Koszalińskiej 84. Opłatę możemy wnieść również przelewem. Szczegóły są dostępne na stronie internetowej spółki.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk