Ryby Crazy Fishermen Trophy Szczecinek

Miasto z Wizją / 19.10.2018 / Komentarze
Szczupak i okoń z Wierzchowa, sandacz z Trzesiecka

Za nami pierwszy dzień największych od lat zawodów wędkarskich w Szczecinku i regionie - Crazy Fishermen Trophy Szczecinek 2018. Blisko 300 wędkarzy z kraju i zagranicy zmaga się z rybami na dwóch jeziorach: Trzesiecko i Wierzchowo. Pisaliśmy o tym w artykule: "Wędkarze ruszyli na łowy"

Za nami pierwszy dzień zawodów. Podczas piątkowych łowów łupem wędkarzy padło kilkadziesiąt szczupaków, okoni i jeden sandacz. A, że organizatorzy punktują największe sztuki, spieszymy donieść, że po pierwszym dniu zmagań "prowadzi" szczupak o dł. 90,7 cm złowiony przez Przemysława Kosiora z Teamu FFS. Zębacz mieszka w jeziorze Wierzchowo.

Był też sandacz "po szczecinecku" żyjący w jeziorze Trzesiecko. Rybę o dł. 68,6 cm pokonał Przemysław Kosior.

Z kolei największy dotąd okoń o zacnej długości 46,4 cm mieszka w jeziorze Wierzchowo. Jego łowcą jest Artur Matuszewski.

Dziś (sobota 19.10) drugi dzień zmagań w zawodach Crazy Fishermen Trophy Szczecinek 2018. Zakończenie i wręczenie niezwykle cennych nagród o godz. 20 na Zamku Książąt Pomorskich.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Crazy Fishermen/wędkarze