Rzeźby w Galerii Sztuki Zamek

Miasto z Wizją / 05.06.2021 / Komentarze
Ja widzę Ciebie, Ty widzisz mnie, czyli wystawa prof. Andrzeja Łopińskiego

Po długiej przerwie Galeria Sztuki "Zamek" wznawia działalność. Z przytupem. W najbliższy czwartek, 10 czerwca o godz. 18 zaprasza na wystawę rzeźby pt. ”Ja widzę Ciebie Ty widzisz mnie” prof. Andrzeja Łopińskiego - wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Otwarcie wystawy odbędzie się 10 czerwca o godz.18:

Andrzej Łopiński
Urodził się w 1960 r. w Warszawie. W latach 1979-1984 studiował rzeźbę na ASP w Warszawie w prac. prof. Stanisława Kulona. Od roku 1986 do roku 1991 pracował jako asystent prof. Adama Myjaka w pracowni rzeźby na Wydziale Malarstwa. W latach 1991-2009 współprowadził pracownię ceramiki w warszawskiej ASP a od stycznia 2010 r. pracuje w pracowni rzeźby w brązie na Wydziale Rzeźby.

W roku 1995 jako członek Polskiej Misji Archeologicznej w Egipcie pracował przy rekonstrukcji rzeźb w Świątyni Królowej Hatszepsut w Luksorze. W 1996 r. otrzymał stypendium Artist In Residence International w Atlancie.

Tworzy rzeźby w kamieniu, brązie, ceramice, instalacje i obiekty przestrzenne z wykorzystaniem światła, performance. Istotnym elementem twórczości są realizacje o tematyce sakralnej. Mieszka i pracuje w otulinie Puszczy Kampinoskiej gdzie w 2008 r. zorganizował i poprowadził plener dla studentów Wydziału Rzeźby.
Wystawy zbiorowe:
1986 - 1988 - współpraca z grupą "Neue Bieriemiennost"- wystawy
-"N.B na rzecz Dnia Wszystkich Świętych"- Galeria Wielka 19, Poznań
-"N.B na rzecz J.B.Bokassy I"- Galeria Stodoła, Warszawa
-"N.B na rzecz pierwszego dnia wiosny"- Galeria Remont, Warszawa
-"N.B prezenty do wystawy Piotra Kurki "Z głębi serca"- Galeria Wielka 19, Poznań
-"Rzeźba w ogrodzie"- Galeria SARP, Warszawa
1989 - 1990 - wystawa rzeźb - Stadtgallery- Nurtingen, Stugart - wystawa rzeźb - Galeria HDK, Berlin
1990 - 1995 - cykl wystaw w Galerii Pod Kasztanami, Warszawa
2001 - 2006 - wystawy pracowników Wydz. Rzeźby
Galeria Kontynenty, Warszawa
Galeria Zepter, Warszawa
Galeria Zapiecek, Warszawa
"W kręgu warszawskiej ASP" - Galeria OKO, Warszawa
2008 - plener i wystawa poplenerowa, Kampinoski Park Narodowy, Czosnów
Wystawy indywidualne:
1989 -1990 - "Jedno drzewo jeden dom" cz.I i II /z Piotrem Lorkiem/ - Galeria"U", Galeria DS, Warszawa
1996 - wystawa rzeźb i wieczór performance - Galeria Georgia State University i City Theatre, Atlanta
- "Droga Mleczna" Galeria Brama, Warszawa
1999 - wystawa rzeźb - Galeria Aula, ASP Warszawa
2000 - wystawa rzeźb - Galeria Kontynenty, Warszawa
2005 - wystawa rzeźb - Galeria vV, Warszawa
2007 - wystawa rzeźb i wieczór performance - Podziemie Kamedulskie, Warszawa

Plener wystawy odbędzie się z zachowaniem zaleceń sanitarnych.

Informacja: SAPiK
Foto: Akademia Sztuk Pięknych Wydział Rzeźby