S11 połączy Szczecinek z Bobolicami

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 06.02.2023 / Komentarze
Jest przetarg na unijną inwestycję

Drogowcy z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad skierowali do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej skierowali ogłoszenie o przetargu na realizację ponad 24-km odcinka drogi ekspresowej S11 Bobolice - Szczecinek. Połączy on budowane obecnie odcinki pomiędzy Koszalinem a Bobolicami z oddaną w 2019 r. obwodnicą Szczecinka. Będzie to też ostatni fragment S11 budowany w województwie zachodniopomorskim.

Przy braku odwołań, umowę na realizację inwestycji powinna zostać parafowana w II połowie tego roku. Zakończenie budowy S11 Bobolice - Szczecinek planowane jest w 2026 roku. 

Nowa S11 ma być dwujezdniową drogą ekspresową o dwóch pasach ruchu w każdą stronę. Na tym odcinku powstaną dwa węzły drogowe - Wierzchowo oraz Szczecinek Północ. Ten ostatni powstanie w miejscu obecnego ronda na północnym końcu obwodnicy Szczecinka. Na południe od węzła Wierzchowo przewidziana jest realizacja pary Miejsc Obsługi Podróżnych. Obiekty te będą posiadały rezerwę pod budowę stacji paliw i restauracji. Przewidziano budowę 26 obiektów mostowych, w tym czterech górnych przejść dla zwierząt. 

Info i foto: GDDKiA

Foto główne/wideo: Sławomir Włodarczyk

https://www.youtube.com/watch?v=4eho7HCHnD0&t=10s