Są takie psy, którym należy pomóc

Miasto z Wizją / 26.12.2022 / Komentarze
Podaruj magiczne Święta bezdomnym zwierzakom ze Szczecinka

Rozpoczęła się #CharytatywnaChoinka - wyjątkowa akcja na rzecz bezdomnych zwierzaków organizowana co roku przez Karmimy Psiaki, podczas której internauci wysyłają gwiazdkowe prezenty do schronisk.

W akcji bierze udział również schronisko w Szczecinku (nr 10).

#CharytatywnaChoinka to świąteczna akcja, która ma na celu pomoc psiakom i kociakom przebywającym w schroniskach. Do 27 grudnia każdy z nas może wysłać gwiazdkowy prezent bezdomnemu zwierzakowi. Wszystko odbywa się online na stronie internetowej www.karmimypsiaki.pl/charytatywnachoinka

W tym roku w ramach akcji #CharytatywnaChoinka można wspierać także podopiecznych z naszego regionu. Mechanizm akcji jest bardzo prosty i intuicyjny. Organizatorzy stawiają na pomoc celowaną, tak by odpowiedzieć na indywidualne potrzeby psiaków i kociaków.

Na pomoc czeka ponad tysiąc psiaków i kociaków z 45 schronisk z całej Polski. Każdy z nich ma przypisany koszyk produktów wskazanych przez organizację sprawującą nad nim opiekę bezpośrednią - może znajdować się w nim specjalistyczna karma, ubranko na zimę czy nowe legowisko. Dzięki temu czworonogi otrzymają paczki dostosowane do ich konkretnych indywidualnych potrzeb.

- Święta to czas, kiedy obdarowujemy prezentami najbliższych. Pod opieką Karmimy Psiaki przebywa niemal 2000 Psiaków i Kociaków. One nie mają nikogo bliskiego, a te Święta spędzą w schroniskowym boksie. Chcemy przynajmniej trochę umilić im ten czas i wysyłać jak najwięcej prezentów pod choinkę - informują organizatorzy akcji.

Internauci wysłali już 950 paczek o łącznej wartości ponad 740 tys. zł. (stan na dz. 5 grudnia br.).

Tekst: Sławomir Włodarczyk