Same atrakcje w Muzeum Regionalnym

Miasto z Wizją / 02.09.2019 / Komentarze
Wykłady i wystawa "Kolej na kolej"

Wrzesień w Muzeum Regionalnym zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Wszystko to w ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2019. Temat przewodni to "W drodze".

Muzeum zaprasza na cykl czwartkowych wykładów:

* 5 września - godz. 17:00
Wykład "Kręte drogi do Szczecinka. O procesach migracyjnych w latach 1945-1948 w świetle materiałów archiwalnych" - Katarzyna Lisiecka (Archiwum Państwowe w Koszalinie, Oddział w Szczecinku)
* 12 września - godz. 17:00
Wykład "Drogi a fortyfikacje - znaczenie i funkcje" - Krzysztof Kucharski (Muzeum Wału Pomorskiego i Militarnej Historii Pomorza)
* 19 września - godz. 17:00
Wykład "Kobiety na zakręcie – automobilistki, motocyklistki, rowerzystki" - Anna Dymna (Muzeum Regionalne w Szczecinku)
* 26 września - godz. 17:00
Wykład "Zanim powstała kolej, czyli podróże z prapradziadkiem" - Jadwiga Kowalczyk-Kontowska (Muzeum Regionalne w Szczecinku)
Wykład "Kolej na Pomorzu od poł. XIX do poł. XX w." - Ireneusz Markanicz (Muzeum Regionalne w Szczecinku)
Ponadto do końca września, w godz. 9.30-18:00, w dni powszednie oraz w niedziele - poza godzinami nabożeństw możemy indywidualnie zwiedzać kościół pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny.

Z kolei 3 października Muzeum zaprosi na otwarcie wystawy "Kolej na kolej", godz. 17.

Na wszystkie wydarzenia w ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa wstęp jest bezpłatny.
Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Muzeum - Dni Dziedzictwa