Sarna na posesji, alkohol i narkotyki na skateplazie

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 18.09.2023 / Komentarze
986 - tygodniowy raport Straży Miejskiej

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 110 interwencji. Z kolei operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 16 zdarzeń.

- Mieszkańcy Szczecinka zgłosili nam 50 interwencji - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

- Dwie osoby zostały przekazane Policji, jedna doprowadzone do miejsca zamieszkania, dwie przekazane zespołom ratownictwa medycznego. Strażnicy zastosowali blokady na koła 30 samochodów i pomogli w uruchomieniu 5 pojazdów. 9 zwierząt zostało przekazanych do schroniska lub lekarzy weterynarii.

W poniedziałek (11.09) po godz. 19 patrol interweniował na ul. Bukowej, gdzie zgłoszono sarnę na prywatnej posesji. Zwierzę zostało pojmane, podano mu środek uspokajający i dostarczono dla lekarza weterynarii.

We wtorek (12.09) po godz. 22 na zgłoszenie dyżurnego Policji strażnicy udali się na ul. Kopernika, gdzie mężczyzna wyskoczył przez okno. Na miejscu zastano zgłaszającą i wskazanego mężczyznę w osobie syna zgłaszającej. Mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Twierdził, że wyskoczył przez okno, ponieważ nie miał kluczy od mieszkania. W wyniku tego skoku z wysokości około 3 metrów doznał urazu nogi, posiadał na twarzy opuchliznę oraz zakrwawienia. Został przekazany dla zespołu ratownictwa medycznego.

W środę (13.09) tuż po godz. 1 operator kamer monitoringu zauważył trzech mężczyzn siedzących na skateplazie i spożywających alkohol. Podczas obserwacji jeden z nich wyjął ze skarpety woreczek z proszkiem i wysypał go na ekran telefonu. Następnie poprzez rulonik wciągnął do nosa. Następnie schował pozostałą zawartość proszku w woreczku do skarpety. Na miejsce udał się patrol straży miejskiej wraz z policjantem, z którym strażnicy pełnili służbę.  Na widok patrolu mężczyźni rzucili się do ucieczki, jednak po krótkim pościgu wszyscy zostali ujęci. Jeden z uciekających wyrzucił torebkę, jak się później okazało, z narkotykiem. Posiadacz narkotyku został przekazany Policji a pozostali dwaj zostali ukarani za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.

W czwartek (14.09) około godz.2 operator kamer monitoringu ujawnił grupę osób na ul. Winnicznej. Kobieta będąca w tej grupie wsiadła do zaparkowanego pojazdu. Chwilę posiedziała i wysiadła z niego. Na miejscu patrol stwierdził, że tym samochodzie są otwarte drzwi, uchylone okna, urwane koło i szereg innych uszkodzeń. W samochodzie znajdowały się dokumenty pojazdu. Pozostawiono za wycieraczką informację o zabezpieczeniu dokumentów w Straży Miejskiej w Szczecinku. Właściciel zjawił się dopiero po kilku dniach.

W sobotę (16.09) przed godz. 22 patrol dozorując ul. Wiatraczną zauważył kobietę jadącą rowerem w kierunku ulicy 1 Maja. Kobieta poruszała się „zygzakiem”. Na skrzyżowaniu z ul. Zieloną wjechała
w barierkę oddzielającą chodnik od jezdni. Na miejscu okazało się, że jest pijana. W wydychanym powietrzu miała prawie trzy promile alkoholu. Została przekazana Policji.

W niedzielę (17.09) około godz. patrol został wezwany na interwencję na ul. Koszalińską, gdzie zgłoszono mężczyznę śpiącego na trawie.

Na miejscu okazało się, że mężczyzna jest upojony alkoholem. Brak było z nim kontaktu, dostawał drgawek. Na miejsce został wezwany zespół ratownictwa medycznego, który zabrał mężczyznę do szpitala.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk