Savage Gear Trophy - zawody na dwóch jeziorach

Miasto z Wizją / 18.10.2017 / Komentarze
Wielkie łowienie grubych ryb z atrakcyjnymi nagrodami

To, że Szczecinek jest wędkarską stolicą, Polski nie potrzeba przekonywać wędkarskiej braci. Jedna z najnowocześniejszych w kraju stanic wędkarskich, rybne jeziora, z roku na rok coraz więcej wędkarzy z kraju i zagranicy odwiedzających nasze miasto, to już niemal norma.

Coraz skuteczniej na niwie propagowania szczecineckiego wędkarstwa, zarówno w kraju jak za granicą działają Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna, Samorządowa Agencja Promocji i Kultury czy Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Doskonałym przykładem takiego współdziałania będzie super impreza wędkarska Savage Gear Trophy - Szczecinek 2017. Zawody odbędą się w weekend 20-22 października br.

- Naszym celem jest naturalne wydłużenie sezonu wędkarskiego w Szczecinku i na Pojezierzu Drawskim - ujawnia "Miastu z Wizją" Mariusz Getka, szef SzLOT, pełnomocnik burmistrza Szczecinka ds. turystyki wędkarskiej.

- Zawody rozegramy parami z łodzi. Będą dwie tury wielkiego łowienia na jeziorach Trzesiecko i Wierzchowo. Rywalizacja odbywać się będzie na zasadzie "No Kill" (nie zabijaj). Będziemy łowić tylko duże ryby. O zwycięstwie w rywalizacji decydować będzie suma centymetrów złowionych szczupaków, okoni i sandaczy.

- Ledwo puściliśmy w świat informację o naszej imprezie, a już byli chętni by wziąć udział w super zawodach - dodaje nasz rozmówca. - I to nie tylko z kraju, ale również z zagranicy.

Nie ma się, co dziwić, bo nagrody swoją wartością wprost szokują. Organizatorzy przewidzieli za pierwsze miejsce 10 tys. zł w gotówce oraz sprzęt wędkarski Savage i Okuma o wartości 5 tys. zł.

Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca również zostaną uhonorowani podobnymi nagrodami pieniężnymi i rzeczowym, proporcjonalnie niższymi - 5 tys. zł i 2,5 tys. zł plus sprzęt o wartości 2,5 tys. zł i 1,5 tys. zł.

To nie wszystko. Wędkarz, który przechytrzy największego okonia, sandacza czy szczupaka otrzyma od sponsorów (firmy Savage Gear i Okuma) sprzęt wędkarski o wartości 500 zł (za każdą z gatunków ryb).

Ponadto każdy uczestnik zawodów otrzyma od organizatorów i sponsorów tzw. pakiet startowy. Uczestnicy Savage Gear Trophy mają też zapewnione zakwaterowanie, pełne wyżywienie, zezwolenie na połów w czasie trwania zawodów oraz licencje i udział w imprezach towarzyszących, m.in. pokazach nowości firm Savage Gear i Okuma.

Sędzią głównym Savage Gear Trophy jest wielki przyjaciel Szczecinka i regionu, stały bywalec szczecineckich jezior - wędkarz kompletny, czyli Kamil "Łysy Wąż" Walicki.

Grafika: Organizatorzy