Sesja Rady Miasta Szczecinek 16.11.2015 r.

• Tv
Miasto z Wizją / 16.11.2015 / Komentarze
Zakończyło się kolejne posiedzenie Rady Miasta

Rozpoczęło się dość nietypowo. Najpierw radni zapoznali się bowiem z prezentacją ilustrującą 25-lecie istnienia MOPS, aby później dopiero przejść do  głosowanie nad zmianą statutu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Od dzisiaj, ta jedna z najważniejszych jednostek pomocniczych miasta,   ma swojego patrona - jest nim, nieżyjąca już niestety, wieloletnia dyrektor MOPS w Szczecinku, radna powiatowa i działaczka dawnej opozycji demokratycznej w naszym mieście - pani Wiesława Dudzińska-Stankiewicz.

Laudacje wygłosił burmistrz Szczecinka - Jerzy Hradie-Douglas,  a przysłuchiwali się jej nie tylko radni, ale i zgromadzeni w tym dniu na sali obrad szczecineckiego ratusza pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Dalsza część obrad Rady Miasta potoczyła się zgodnie z ustalonym porządkiem. Radni bez większych kontrowersji przechodzili do kolejnych punktów i  dopiero zapytania i interpelacje ożywiły  atmosferę.

Z uwagi na coraz wyższą temperaturę publicznej debaty i utarczki o charakterze personalnym, przewodnicząca Rady Miasta - Katarzyna Dudź -  kilkukrotnie musiała  dyscyplinować radnych, przywołując ich do porządku. Sesja zakończyła się tuż przed godziną 12:00.

Tym razem porządek obrad obejmował aż 28 punktów. Szczegółowy harmonogram poniżej.

1. Otwarcie sesji.

2. Przyjęcie protokołów z dwóch poprzednich sesji Rady Miasta Szczecinek z dnia 19.10.2015r. oraz z dnia 02.11.2015r.

3. Uchwała w sprawie zmiany uchwały w sprawie Statutu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczecinku.

4. Uchwała w sprawie dokonania zmian w budżecie miasta Szczecinek na 2015 rok.

5. Uchwała w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej miasta Szczecinek na lata 2015-2025.

6. Uchwała w sprawie zmiany uchwały Nr XV/122/2015 Rady Miasta Szczecinek z dnia 19 października 2015r. w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości.

7. Uchwała w sprawie zmiany uchwały Nr XV/125/2015 Rady Miasta Szczecinek z dnia 19 października 2015r. w sprawie ustalenia wzorów formularzy informacji i deklaracji na podatek od nieruchomości, rolny i leśny.

8. Uchwała w sprawie nabycia przez Miasto Szczecinek nieruchomości.

9. Uchwała w sprawie zbycia nieruchomości stanowiących własność Miasta Szczecinek.

10. Uchwała w sprawie wniesienia do „Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej Towarzystwa Budownictwa Społecznego” Spółki z o.o. w Szczecinku wkładu rzeczowego (aportu) w formie nieruchomości stanowiących własność Miasta Szczecinek.

11. Uchwała w sprawie uchwalenia i przyjęcia do realizacji „Planu gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Szczecinek”.

12. Uchwała w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Narutowicza IV” w Szczecinku.

13. Uchwała w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu „Narutowicza I” w Szczecinku.

14. Uchwała w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „28 Lutego III” w Szczecinku.

15. Uchwała w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie aneksu nr 2/2015 do Porozumienia nr 29/2011 pomiędzy Wojewodą Zachodniopomorskim a Gminą Miastem Szczecinek z dnia 16 czerwca 2011r. w sprawie powierzenia prowadzenia spraw oraz wydawania decyzji administracyjnych z zakresu ochrony zabytków i opieki nad zabytkami (Dz. Urz. Woj. Zachodniopomorskiego Nr 78,poz. 1479 z późn. zm.).

16. Uchwała w sprawie programu współpracy Miasta Szczecinek z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art.3 ust.3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2016.

17. Uchwała w sprawie zmiany uchwały Nr LII/473/2014 Rady Miasta Szczecinek z dnia 9 września 2014 roku w sprawie zasad wynajmowania lokali i pomieszczeń tymczasowych wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Miasta Szczecinek (Dz. Urz. Woj. Zachodniopomorskiego z 2015r. poz.3547).

18. Uchwała w sprawie zmiany uchwały w sprawie ustalenia zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w Noclegowni Miejskiej – ośrodku wsparcia dla bezdomnych mężczyzn w Szczecinku.

19. Uchwała w sprawie organizacji oraz szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w Domu dla Bezdomnych „Zacisze” w Szczecinku.

20. Uchwała w sprawie ustalenia zasad zwrotu wydatków na zasiłki okresowe, celowe i pomoc rzeczową.

21. Uchwała w sprawie szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze w formie usług domowych i pielęgnacyjnych oraz szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od opłat oraz trybu ich pobierania.

22. Uchwała w sprawie szczegółowych zasad zwrotu wydatków za posiłek z dowozem.

23. Uchwała w sprawie szczegółowych zasad przyznawania i odpłatności za specjalistyczne usługi opiekuńcze w formie rehabilitacji mowy oraz szczegółowych zasad częściowego lub całkowitego zwolnienia od opłat oraz trybu ich pobierania.

24. Sprawozdanie Burmistrza Miasta Szczecinek.

25. Informacja Burmistrza Miasta Szczecinek dot. wyznaczenia podmiotów, w których będzie wykonywana nieodpłatna praca na cele publiczne przez osoby skazane na ograniczenie wolności, lub którym zamieniono karę grzywny na pracę społecznie użyteczną.

26. Informacja Przewodniczącej Rady Miasta Szczecinek.

27. Wnioski i zapytania radnych.

28. Zamknięcie sesji.

inf. Tomasz Czuk