Sesja Rady Miasta Szczecinka 18.05.2015

• Tv
redakcja / 15.05.2015 / Komentarze
Za nami nadzwyczajne posiedzenie Rady Miasta. Najbardziej gorącym tematem dzisiejszej sesji była oczywiście debata nad wnioskiem szczecineckiej prokuratury, która - mimo pozytywnej oceny prawników wojewody - zakwestionowała zapisy uchwalonego przez radnych regulaminu korzystania z parku miejskiego.

Za nami nadzwyczajne posiedzenie Rady Miasta. Najbardziej gorącym tematem dzisiejszej sesji była  oczywiście debata nad wnioskiem szczecineckiej prokuratury, która - mimo pozytywnej oceny prawników wojewody -  zakwestionowała zapisy uchwalonego przez radnych regulaminu korzystania z parku miejskiego.

Po gorącej dyskusji, jaka wywiązała się pomiędzy radnymi PO i opozycji, oraz merytorycznych wyjaśnieniach mecenasa Cz. Podkowiaka, radni  odrzucili wniosek  Prokuratury jako bezpodstawny.

Przyjęli natomiast jednogłośnie zgłoszoną w trybie nadzwyczajnym propozycję Burmistrza Szczecinka - Jerzego Hardie-Douglasa, który aby uciąć wszelkiego rodzaju interpretacyjne niejasności w tej sprawie,   do porządku obrad dzisiejszej sesji zgłosił  projekt uchwały, wykreślający z regulaminu korzystania z parku miejskiego kontrowersyjny zapis o zakazie przebywania w nim pod wpływem alkoholu.

- Zastrzeżenia prokuratury są błędne i nie zgadzamy się z nimi - stwierdził burmistrz miasta. - Zależy nam jednak na tym, aby mieszkańcy Szczecinka nie byli wprowadzani w błąd przez nieodpowiedzialne nadinterpretowanie zapisów tego regulaminu, stąd moja inicjatywa - dodał na zakończenie dyskusji.

Wszystko więc wskazuje na to, że debatę nad regulaminem korzystania z naszego parku udało się zakończyć satysfakcjonującym wszystkich kompromisem.

Poniżej przedstawiamy obowiązujący porządek sesji.
1. Otwarcie sesji.
2. Uchwała w sprawie dokonania zmian w budżecie miasta Szczecinek na 2015 rok.
3. Uchwała w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej miasta Szczecinek na lata 2015-2025.
4. Uchwała w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Szczecineckiemu na dofinansowanie zadania inwestycyjnego pn. „Budowa i przebudowa istniejących obiektów na Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej".
5. Uchwała w sprawie ustalenia wykazu kąpielisk na terenie Miasta Szczecinek w 2015 roku.
6. Uchwała w sprawie rozpatrzenia wniosku Prokuratora Rejonowego w Szczecinku o zmianę uchwały Nr V/43/2015 Rady Miasta Szczecinek z dnia 16 marca 2015 roku w sprawie regulaminu korzystania z Parku Miejskiego w Szczecinku.
7. Uchwała w sprawie zmiany statutu Osiedla Zachód I.
8. Uchwała w sprawie zmiany statutu Osiedla Zachód II.
9. Uchwała w sprawie zmiany statutu Osiedla Koszalińska- Kołobrzeska.
10. Uchwała w sprawie zmiany statutu Osiedla Mierosławskiego- Wiatraczna.
11. Uchwała w sprawie zmiany statutu Osiedla Wodociągowa – Rzeczna.
12. Uchwała w sprawie zmiany statutu Osiedla Słowiańska- Łódzka.
13. Uchwała w sprawie zmiany statutu Osiedla Kopernika- Winniczna.
14. Uchwała w sprawie zmiany statutu Osiedla Centrum.
15. Uchwała w sprawie zmiany statutu Osiedla Mickiewicza- Chełmińska.
16. Uchwała w sprawie zmiany statutu Osiedla Szczecińska – Gdańska.
17. Uchwała w sprawie zmiany statutu Osiedla Pilska – Raciborki.
18. Uchwała w sprawie zmiany statutu Osiedla Trzesieka.
19. Zamknięcie sesji.

inf. fot. Tomasz Czuk