Sesja Rady Miasta w zaplanowanym terminie

Miasto z Wizją / 23.03.2020 / Komentarze
Przewodnicząca Katarzyna Dudź: Zachowane zostaną wszelkie środki bezpieczeństwa

Radni PiS zasiadający w Radzie Miasta - Andrzej Grobelny, Tomasz Wójcik, Joanna Pawłowicz, Jerzy Dudź i Wojciech Stypa wystosowali pismo do Przewodniczącej Rady Miasta Katarzyny Dudź i Burmistrza Daniela Raka z wnioskiem o odwołanie jutrzejszych (czwartek 26.03) obrad Rady Miasta.

"Nasz wniosek jest podyktowany troską o bezpieczeństwo osób biorących udział w posiedzeniach RM oraz pracowników Urzędu Miasta" - czytamy m.in. w oświadczeniu.

Wszelkie wątpliwości w tej kwestii rozwiała Przewodnicząca Rady Miasta Katarzyna Dudź.

- Sesja odbędzie się tak jak wcześniej planowano, czyli w czwartek, początek o godz. 9 - mówi "Miastu z Wizją" szefowa Rady.

- Po pierwsze: obecnie obowiązujące przepisy o ograniczeniach i zgromadzeniach nie odwołują sesji lokalnych samorządów. Po drugie: nie mamy możliwości prowadzenia obrad w systemie online. Po trzecie: decyzje o tym, ze obrady będą miały miejsce podjęłam po konsultacjach m.in. z biurem wojewody, Sekretarz Miasta i prawnikami. Dodam, że zachowamy wszelkie zasady bezpieczeństwa, by radni mogli spokojnie pracować.

- Miasto musi funkcjonować. I tyle - skwitował w rozmowie z nami szef Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Marcin Kaszewski.