Sesja Rady Miejskiej 16.03.2014 r.

• Tv
redakcja / 06.03.2015 / Komentarze
Na dzisiejszym posiedzeniu Rady Miasta Szczecinek poddano do dyskusji, a następnie głosowano, nad niespełna trzydziestoma punktami. Większość z nich nie wzbudziła kontrowersji, podziałów, ani niejasności.

Zaledwie w czterech przypadkach, głosowanie nie było jednomyślne. Najdłuższa dyskusja toczyła się na temat instalacji kanalizacyjnej, która została poprowadzona do Mysiej Wyspy. Radni z Razem Dla Szczecinka akcentowali potrzebę wybudowania stacjonarnych sanitariatów na półwyspie.

Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas odpowiedział stanowczo, że takiej inwestycji nie podejmie, ale zadba o to, by były wysokiego standardu Toalety TOI TOI. Decyzja tak nie wynika z niechęci, ale obawy przed tym, że taka inwestycja mogłaby przeszkodzić w przyszłości dla inwestorów.

Radny Razem Dla Szczecinka Pan Andrzej Grobelny zapytał Burmistrza Miasta Szczecinek, czy jest konieczność przenoszenia ogródków działkowych przy ulicy Szczecińskiej ? Czy nie można znaleźć innego miejsca dla potencjalnego inwestora na budowę Ośrodka Wypoczynkowego, Hotelu, itp.?

Burmistrz odpowiedział stanowczo, że jest to najcenniejszy teren w naszym mieście. Dostęp do jeziora oraz prowadząca do działek droga krajowa, powodują że dla inwestorów jest to bardzo ciekawy teren. Przyznał, że według niego miejsce na ogródki działkowe jest na obrzeżach miasta.

Kolejne posiedzenie Rady Miasta Szczecinek – 2 kwietnia 2015

Już dziś zachęcamy do oglądania transmisji na żywo z Rady Miasta na stronie www.miastozwizja.pl
red. Remigiusz Grochowski

Jak zwykle, będziemy transmitować posiedzenie NA ŻYWO.

Poniżej przedstawiamy porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.

2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji Rady Miasta Szczecinek z dnia 15.01.2015r.

3. Uchwała w sprawie dokonania zmian w budżecie miasta Szczecinek na 2015 rok.

4. Uchwała w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej miasta Szczecinek na lata 2015-2025.

5. Uchwała w sprawie przyjęcia programu regionalnej pomocy inwestycyjnej dla przedsiębiorców na terenie miasta Szczecinek.

6. Uchwała w sprawie zmiany uchwały Nr LIII/546/10 Rady Miasta Szczecinek z dnia 8 listopada 2010r. w sprawie określenia szczegółowych zasad, sposobu i trybu udzielania ulg w spłacie należności pieniężnych mających charakter cywilnoprawny, przypadających Miastu Szczecinek i jego jednostkom podległym oraz warunki dopuszczalności pomocy publicznej w przypadkach, w których ulga stanowić będzie pomoc publiczną (Dz.Urz. Woj. Zachodniopomorskiego Nr 119, poz.2275).

7. Uchwała w sprawie uchylenia uchwały Nr V/36/07 Rady Miasta Szczecinek z dnia 15 stycznia 2007r. w sprawie zarządzenia poboru w drodze inkasa opłaty skarbowej, wyznaczenia inkasenta i określenia wysokości wynagrodzenia za inkaso.

8. Uchwała w sprawie wniesienia do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej Towarzystwa Budownictwa Społecznego Spółki z o.o. w Szczecinku wkładu rzeczowego (aportu) w formie nieruchomości stanowiących własność Miasta Szczecinek.

9. Uchwała w sprawie wyrażenia zgody na nieodpłatne nabycie nieruchomości.

10. Uchwała w sprawie zbycia nieruchomości stanowiących własność Miasta Szczecinek.

11. Uchwała w sprawie przystąpienia do sporządzenia studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Szczecinek.

12. Uchwała w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Szczecińska III” w Szczecinku.

13. Uchwała w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Szkolna” w Szczecinku.

14. Uchwała w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu „Kaszubska-I” w Szczecinku.

15. Uchwała w sprawie zmiany uchwały Rady Miasta Szczecinek Nr XLII/389/2013 z dnia 16 grudnia 2013r. w sprawie przyjęcia regulaminu udzielania dotacji celowej na zadania z zakresu ograniczenia niskiej emisji na terenie Miasta Szczecinek.

16. Uchwała w sprawie regulaminu korzystania z Parku Miejskiego w Szczecinku.

17. Uchwała w sprawie programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Szczecinek w 2015 roku.

18. Uchwała w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Wspierania Rodziny na lata 2015-2017.

19. Uchwała w sprawie Regulaminu Rady Osiedla Zachód I.

20. Uchwała w sprawie Regulaminu Rady Osiedla Zachód II.

21. Uchwała w sprawie Regulaminu Rady Osiedla Koszalińska-Kołobrzeska.

22. Uchwała w sprawie Regulaminu Rady Osiedla Mierosławskiego-Wiatraczna.

23. Uchwała w sprawie Regulaminu Rady Osiedla Wodociągowa-Rzeczna.

24. Uchwała w sprawie Regulaminu Rady Osiedla Słowiańska-Łódzka.

25. Uchwała w sprawie Regulaminu Rady Osiedla Kopernika-Winniczna.

26. Uchwała w sprawie Regulaminu Rady Osiedla Centrum.

27. Uchwała w sprawie Regulaminu Rady Osiedla Mickiewicza-Chełmińska.

28. Uchwała w sprawie Regulaminu Rady Osiedla Szczecińska-Gdańska.

29. Uchwała w sprawie Regulaminu Rady Osiedla Pilska-Raciborki.

30. Uchwała w sprawie Regulaminu Rady Osiedla Trzesieka.

31. Uchwała w sprawie utworzenia odrębnych obwodów głosowania.

32. Sprawozdanie Burmistrza Miasta Szczecinek.

33. Informacja Przewodniczącej Rady Miasta Szczecinek.

34. Wnioski i zapytania radnych.

35. Zamknięcie sesji.

źródło: UM Szczecine