Sezon nad Trzesieckiem ruszył w pełni

Miasto z Wizją / 27.05.2016 / Komentarze
Mieszkańcy już mogą korzystać z wypożyczalni rowerów oraz sprzętu wodnego

Trwający długi weekend jest doskonałą okazją do aktywnego wypoczynku. Aby był on jeszcze przyjemniejszy, Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna udostępniła mieszkańcom możliwość korzystania ze sprzętu wodnego. Uruchomiona została także wypożyczalnia rowerów.

Wypożyczalnia Sprzętu Wodnego SzLOT otwarta będzie przez cały długi weekend. Do 14 czerwca wypożyczalnia sprzętu wodnego czynna będzie w godz. 12.00 – 19.00 w kolejne weekendy: 26.05-29.05; 03.06-05.06; 10.06-12.06. Z kolei od 15 czerwca do 31 sierpnia wypożyczalnia czynna będzie codziennie w godzinach od 10:00 do 20:00.

- Od dzisiaj można również korzystać z trzech bezobsługowych stacji Szczecineckiej Wypożyczalni Rowerów, które zostały uruchomione i wyposażone w odkurzone po zimie rowery – informuje Roksana Malinowska ze SzLOT-u.

Rower można wypożyczyć odwiedzając jedną z trzech stacji, znajdujacych się przy: Centrum Informacji Turystycznej w Szczecinku (ul. Bohaterów Warszawy 6a), basenie Aqua-Tur w Szczecinku (ul. Szczecińska 2) oraz na Mysiej Wyspie.

- Można więc wypożyczyć rower na jednej ze stacji i oddać go w innej. Pierwszym krokiem do wypożyczenia roweru jest rejestracja na stronie www.rowery.szczecinek.pl.Tam również znajdą państwo wszystkie niezbędne informacje. W dużym skrócie rowery można wypożyczyć na dwa sposoby: za pomocą klawiatury w stojaku, a także poprzez wysłanie SMSa o odpowiedniej treści.

Dodajmy, że pierwsze 10 minut jazdy jest za darmo, natomiast godzina korzystania z jednośladu kosztuje 5 zł. Czas rozliczany jest minutowo.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcia: SzLOT