Siedem firm chce nam budować halę sportową

• Tv
Miasto z Wizją / 30.04.2019 / Komentarze
Drogo. Wszystkie oferty powyżej planowanych kosztów inwestycji

Dziś (wtorek 30.04) w ratuszu otwarto oferty na budowę sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1. Budować przy Placu Wazów chce 7 firm. Jednak ich oferty przekraczają kwotę, którą miasto zamierza przeznaczyć na inwestycję, czyli 8 mln zł.

Niewykluczone jednak, że dodatkowe pieniądze się znajdą. Burmistrz Daniel Rak zabiega o dofinansowanie inwestycji z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Najtańszą ofertę w kwocie nieco ponad 8,8 mln zł złożyła firma "Telmax" z Człuchowa. Z kolei najdroższa oferta - ponad 11,2 mln zł wpłynęła od firmy "Pil-Building" z Piły. Co dalej z budową hali sportowej przy "Adasiu", o tym zdecyduje burmistrz i Rada Miasta.

Przypomnijmy: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza jest jedyną placówką szkolną w Szczecinku, której uczniowie korzystają z wiekowej już sali gimnastycznej. To obiekt zbudowany pod koniec lat 20. ubiegłego stulecia, wpisany do rejestru zabytków.

O budowę nowego obiektu sportowego "u Adasia" od kilku lat zabiegali mieszkańcy Szczecinka - radni Rady Miasta, głównie Jacek Brynkiewicz, nauczyciele i rodzice uczniów Adasia" oraz sama młodzież.

- Chcemy tej inwestycji. Jest ona konieczna, bo "jedynka" ma olbrzymie tradycje sportowe i co najważniejsze sąsiaduje z obiektami sportowymi OSiR-u i basenem - powiedział "Miastu z Wizją" burmistrz Daniel Rak.

Na terenie "jedynki" ma powstać docelowo sala sportowa o wymiarach 20 x 40 metrów plus skrajnie, dzięki czemu będzie można w niej rozgrywać m.in. mecze piłki ręcznej na pełnowymiarowym boisku. Sala będzie wyposażona także w kompletne zaplecze, m.in. w szatnie, węzły sanitarne, pomieszczenia dla nauczycieli. Nowy obiekt zostanie skomunikowany z obecnie istniejącymi budynkami szkoły. Zakres opracowania obejmuje też adaptację obecnie istniejącej sali gimnastycznej na ciągi komunikacyjne. Wszystko po to by dzieci i młodzież mogły przemieszczać się z obiektu dydaktycznego na salę sportową bez konieczności wychodzenia na zewnątrz, jak to ma miejsce obecnie.

Miasto planuje, że inwestycja zostanie zakończona w połowie grudnia 2020 roku. Ratusz stara się też pozyskać na jej realizację środki zewnętrzne.

Jak będzie się prezentować nowy obiekt sportowy przy Palcu Wazów - zobaczycie na filmie.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto wizualizacja - Urząd Miasta Szczecinek