Skateplaza coraz bliżej

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 08.08.2017 / Komentarze
Młodzi mieszkańcy Szczecinka dostaną prezent na nowy rok szkolny

Prace na budowie skateplazy, która stanie przy Strefie Aktywnego Wypoczynku, rozpoczęły się wiosną br. Polegały głównie na niwelowaniu i uprzątaniu terenu pod przyszłą inwestycję.

Równocześnie główny wykonawca - firma MPG z Łagiewnik Nowych – zajął się przygotowywaniem betonowych prefabrykatów, które składać się będą na całość konstrukcji, na której jeszcze tego lata miłośnicy jazdy na rolkach, deskorolkach oraz BMX-ach będą mogli szlifować swoje talenty.

W ostatnich dniach czerwca do Szczecinka dotarły pierwsze elementy skateplazy. Od tej pory trwa ich montaż. Obiekt – ku uciesze miłośników tych nieco bardziej ekstremalnych sportów - powoli nabiera konkretnych kształtów.

Jak powiedział "Miastu z Wizją" dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Maciej Makselon, o ile nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, finał inwestycji będzie miał miejsce na koniec sierpnia br. Tym samym młodzi szczecineccy miłośnicy ekstremalnej jazdy po betonowym torze otrzymają dość swoisty prezent na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. 

Dodajmy, że dotychczas w Polsce powstało zaledwie kilka tego typu miejsc.

Przypomnijmy, że szczecinecki tor do ekstremalnej jazdy m.in. na rolkach będzie miał wymiary 20 x 42 metry i pow. 840 m2, w tym płyta betonowa, tzw. posadzka o pow. 576 m2.

Ze względu na wielkość inwestycji obiekt został podzielony na trzy etapy realizacji. W związku z możliwością uzyskania dofinansowania, zakłada się realizację tego zadania inwestycyjnego w latach 2017-2019. W 2017 r. przeznaczymy na budowę Skateparku 242,8 tys. zł. W następnym - 255,5 tys. zł, a w roku 2019 - 326,7 tys. zł. Łącznie obiekt, na który z stęsknieniem czekają nie tylko młodzi mieszkańcy Szczecinka, będzie kosztował miasto 825 tys. zł, wraz z dofinansowaniem w kwocie 272,2 tys. zł.  

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk

Video: High Point - SKATE PLAZA Hunter Micallef