Skateplaza w budowie - czas na finał

Miasto z Wizją / 21.09.2018 / Komentarze
Na dobre rozpoczęły się prace przy realizacji końcowego etapu toru dla miłośników BMX i jazdy na deskorolkach

Ruszył drugi etap budowy Parku Skateplaza w pobliżu Centrum Rodzinnego Wypoczynku przy ul. Kopernika. Inwestycję wieńczy ta sama firma, która w ubiegłym roku ją rozpoczęła, czyli MPG z Łagiewnik Nowych koło Łodzi.

- Pierwszy etap budowy wraz z oświetleniem kosztował 240 tys. zł. Inwestycja miała być rozłożona na trzy lata - do roku 2019. Jednak z uwagi, że sytuacja finansowa miasta jest dobra, zdecydowaliśmy się sfinalizować ją już w tym roku. Tym bardziej, że młodzież czeka na nią z utęsknieniem - mówi "Miastu z Wizją" burmistrz Daniel Rak.

Finalnie szczecinecki tor do ekstremalnej jazdy m.in. na deskorolkach i BMX będzie miał wymiary 20x42 m i pow. 840 m2, w tym płyta betonowa, tzw. posadzka o pow. 576 m2.

- W jego pobliżu staną elementy małej architektury, m.in. stojaki na rowery, ławki i kosze na śmieci. Całość budowy II i III etapu będzie kosztować 630 tys. zł wraz z oświetleniem - ujawnia nasz rozmówca.

Warto zaznaczyć, że to kolejna inwestycja realizowana w ramach, tzw. Szczecineckiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem na wniosek i przy szerokich konsultacjach młodych mieszkańców grodu nad Trzesieckiem. Tym większa satysfakcja, bo dotąd w Polsce powstało zaledwie kilka tego typu miejsc.

Tylko w ostatnich czterech latach miasto zbudowało wiele urządzeń do ćwiczeń fizycznych dla młodych i starszych mieszkańców Szczecinka. Powstał też tor treningowy do Runmaggedonu (koło siedziby OSIR) czy oświetlone boiska sportowe z prawdziwego zdarzenia - na os. Zachód i Wodociągowa. Jeszcze w tym roku ruszy przebudowa boiska przy ul. Połczyńskiej.