Skazany przepracuje społecznie 100 godzin

Miasto z Wizją / 17.11.2017 / Komentarze
Burmistrz wyznaczył miejsca pracy

W 2018 roku do dyspozycji prezesa Sądu Rejonowego zostanie skierowanych 30 osób skazanych. Będą pracować na terenie dwóch budynków sądowych: przy ul. Bohaterów Warszawy 42 i przy ul. Jasnej 3. Z kolei Ośrodek Sportu i Rekreacji da zatrudnienie 300 skazanym, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej - 50 osobom, a Muzeum Regionalne - 4 osobom.

Łącznie na terenie Szczecinka pracować będzie 384 skazanych. To o blisko sto osób mniej niż w tym roku (jednak przyszłoroczny limit pracujących burmistrz określił na 500 osób). Na każdego przypada po 100 godzin nieodpłatnych dozorowanych prac na cele publiczne. Tak zdecydował burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

Z decyzją burmistrza w tej sprawie radni zapoznają się na najbliższej sesji Rady Miasta w poniedziałek 27 listopada.

Warto nadmienić, że do pracy zostaną skierowane osoby skazane na karę ograniczenia wolności lub którym zamieniono karę grzywny na pracę społecznie użyteczną.