Skok na piły i kierowcy "na gazie"

Miasto z Wizją / 05.04.2017 / Komentarze
Tydzień szczecineckiej Policji

W ubiegłym tygodniu na drogach regionu doszło do jednego wypadku. Zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej nr 11 na wysokości m. Spore. Osobowy citroen zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Zakleszczony w środku kierowca miał sporo szczęścia, bo pojazd zaczął płonąć. Pożar ugasili świadkowie wypadku. Kierowca został przewieziony do szczecineckiego szpitala.

Jak powiedziała "Miastu z Wizją" rzecznik prasowy szczecineckiej policji mł. asp. Anna Matys, w minionym tygodniu policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących.

- Niechlubnym rekordzistą opilstwa za kierownicą okazał się 36-letni mieszkaniec Szczecinka jadący seatem ibiza. Kierowca dmuchnął w alkomat ponad 2 promile alkoholu. Do zatrzymania doszło na ulicach miasta.

Złodzieje grasowali w Bornem Sulinowie. Trzech rabusiów w wieku 21-29 wpadło w ręce policji po tym, kiedy ograbili garaż. Wykorzystując nieuwagę właściciela posesji, weszli do pomieszczenia i zabrali stamtąd dwie piły spalinowe stihl. Łup wrócił do właściciela, a rabusiom grożą kary pozbawienia wolności do 5 lat.

Szczecineccy policjanci zatrzymali 32-letrniego mężczyznę, który jest podejrzany o zgwałcenie 9-letniej dziewczynki. Wcześniej wywiózł dziecko do lasu w okolicy Szczecinka i tam dopuścił się tego ohydnego czynu. Zwyrodnialec najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami. Tak zdecydował Sąd Rejonowy w Szczecinku.

Dwa mandaty karne o łącznej wartości 1000 zł i dwa motocykle zabezpieczone na policyjnym parkingu, to efekt niebezpiecznej i brawurowej jazdy dwóch młodych mieszkańców Szczecinka i okolic.

- W minioną sobotę na jednym z osiedli domków jednorodzinnych w Szczecinku dzielnicowy po służbie zatrzymał dwóch motocyklistów, którzy już od dłuższego czasu nie zważając na przepisy ruchu drogowego i dopuszczalną prędkość 30 km/h jeździli z nadmierną prędkością, stwarzając w ten sposób zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego - mówi A. Matys.

- Interweniujący dzielnicowy skontaktował się z dyżurnym komendy policji, który na miejsce wysłał patrol ruchu drogowego. Policjanci za popełnione wykroczenia nałożyli na motocyklistów mandaty karne o łącznej wartości tysiąca złotych. Ponadto podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że jeden z motocykli figuruje, jako ukradziony na terenie Niemiec. Pomimo, faktu posiadania przez właściciela motocykli umowy kupna sprzedaży, pojazdy zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu.

Teraz śledczy ze szczecineckiej jednostki będą wyjaśniać, w jakich okolicznościach 23-letni mieszkaniec gminy Szczecinek wszedł w posiadanie motocykla.