Śledczy pomogą ofiarom przestępstw

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 22.02.2021 / Komentarze
Prokuratura, sąd, policja zapraszają pokrzywdzonych

Mieszkańcy Szczecinka, którzy są ofiarami przestępstw lub z różnych powodów czują się pokrzywdzeni, będą mogli pójść do sądu i prokuratury i tam zasięgnąć porady. Śledczy obiecują, że nikt nie zostanie pozostawiony sam ze swoimi problemami.

Akcja pod nazwą „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw” potrwa od poniedziałku do piątku 22-28 lutego.

W akcję włączyli się też szczecineccy policjanci, który w siedzibie Komendy Powiatowej Policji przy ul. Polnej pełnić będą dyżury w godz. od 8 do 15.

* Naczelnik Wydziału do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą kom. Krzysztof Pałubicki - tel. 47 78 47 580

* Naczelnik Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego podkom. Jarosław Szymikowski - tel. 47 78 47 540.

Akcja „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw”, którą koordynuje ministerstwo sprawiedliwości jest prowadzona już po raz 18.

Jak poinformowało ministerstwo sprawiedliwości, w jej organizację oprócz resortu sprawiedliwości i prokuratury krajowej aktywnie włączyli się też: asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi, policjanci oraz inni specjaliści. W związku z tym dyżury będą miały charakter interdyscyplinarny. Ich interdyscyplinarność polegać będzie na tym, że informacji udzielać będą nie tylko prokuratorzy, adwokaci, radcowie prawni, notariusze, aplikanci adwokaccy, radcowscy i notarialni, funkcjonariusze policji, kuratorzy sądowi i komornicy, ale także psycholodzy, lekarze, pracownicy pomocy społecznej.

Idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw zrodziła się w 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości i ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Jest ona związana z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. Ma on służyć przypominaniu o trudnej sytuacji ofiar przestępstw i ich rodzin.

Informacje o dyżurach pełnionych przez prokuratorów udzielających porad prawnych zostaną zamieszczone w formie komunikatów na tablicach informacyjnych i stronach internetowych prokuratur regionalnych i okręgowych.

Tekst: Sławomir Włodarczyk