Śmieci pójdą pod ziemię

Miasto z Wizją / 25.05.2023 / Komentarze
Ruszył przetarg na budowę 30 gniazd

W 2014 roku Szczecinek zbudował pierwszych 39 półpodziemnych gniazd na śmieci i był w tym względzie pionierem w województwie zachodniopomorskim. Operacja była kontynuowana w kolejnych latach. Za każdym razem chętnych na przyjęcie lokalizacji śmieciowych gniazd było aż nadto - śmieci pod ziemią tak się spodobały mieszkańcom grodu nad Trzesieckiem, że spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mocno rywalizowały przy kolejnych lokalizacjach.

Miasto ogłosiło właśnie przetarg na budowę kolejnych śmietników. Nosi on nazwę: "Budowa półpodziemnych gniazd na odpady segregowane na terenie Miasta Szczecinek". Inwestycję współfinansuje Unia Europejska.

W ramach tegorocznej inwestycji powstanie 30 gniazd (w 6 lokalizacjach) o pojemności zbiorników od 1,3 m3 do 1,5 m3, 3 m3 i 5 m3 wykonanych ze szczelnego tworzywa PE HD z wkładem workowym. Roboty powinny ruszyć na początku lipca i zostać sfinalizowane do 29 września br. Koszt inwestycji będzie znany po rozstrzygnięciu przetargu.

Gdzie staną nowe półpodziemne gniazda na odpady komunalne? Plan zakłada, że przy ul.: Polnej 30, 39 i 41, Kościuszki 55 oraz Mariackiej 4.

Łącznie w 30 gniazdach zlokalizowane zostaną pojemniki na: metale i tworzywa sztuczne, papier, szkło, odpady ulegające biodegradacji i na odpady zmieszane.