Spacer z kaczą rodziną przez miasto

• Tv
Miasto z Wizją / 17.05.2018 / Komentarze
Wspólna akcja strażaków i strażników miejskich

Na naszych łamach niejednokrotnie pisaliśmy już o godnej podziwu i naśladowania postawie funkcjonariuszy szczecineckiej Straży Miejskiej wobec zwierząt. Kolejny raz wykazali się oni cierpliwością i pomysłowością, ratując w środę (16.05) z opresji kaczą rodzinę, która wpadła do nieczynnej studzienki i nie mogła wydostać się o własnych siłach. W tym pomogli zwierzakom nasi strażacy, którzy wydobyli kacze dzieci ze studzienki.

- Około godziny 18:15 dyżurny otrzymał zgłoszenie, że przy ul. Wyszyńskiego na zapleczu jednego z budynków do niezabezpieczonej studzienki wpadły młode kaczki i nie mogą się wydostać. Na miejsce wysłano patrol, jednak ze względu na głębokość studzienki strażniczka i strażnik nie mogli wydostać kaczuszek. Na miejsce wezwano zastęp straży pożarnej. Strażacy wydobyli maluchy ze studzienki – mówi nam st. insp. Jarosław Dudek.

Kacza mama jednak nie pozwoliła się schwytać, dlatego też strażnicy podjęli decyzję o eskortowaniu jej do brzegu Niezdobnej. Na tę okoliczność na chwilę wstrzymano ruch na ul. Wyszyńskiego, aby zapewnić kaczce bezpieczne przejście przez jezdnię. Po dłuższym spacerze, który zakończył się w parku miejskim, kacza rodzina była w komplecie.

Tekst, montaż: Marzena Góra
Wideo: Straż Miejska w Szczecinku