Spełnij warunki, zdaj egzamin i zostań strażnikiem

Miasto z Wizją / 10.07.2018 / Komentarze
Straż Miejska prowadzi nabór

Młodzi, wykształceni, a przede wszystkim sprawni fizycznie ludzie mogą zostać strażnikiem miejskim. Szczecinecka formacja ogłosiła właśnie nabór do służby. Etat dostaną najlepsi z najlepszych.

- Mamy dwa wolne etaty i na te wakujące stanowiska szukamy odpowiednich kandydatów - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

- Młody człowiek chcący rozpocząć u nas służbę musi posiadać obywatelstwo polskie, mieć ukończonych 21 lat, posiadać co najmniej wykształcenie średnie oraz nienaganną opinię. To nie wszystko. Chcący włożyć mundur strażnika nie może być karany sądownie, powinien prezentować dobrą sprawność, zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym oraz mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Wskazane jest posiadanie dodatkowych uprawnień np. z zakresu ratownictwa medycznego czy instruktorskie z zakresu sportów walki.

Straż Miejska stawia też inne warunki. Przyszły strażnik powinien sprawnie obsługiwać komputer, znać topografię Szczecinka oraz posiadać prawo jazdy minimum kat. B. Przy naborze preferowana będzie znajomość języka obcego, zarówno w mowie jak i w piśmie.

Na jakie zarobki może liczyć świeżo upieczony strażnik miejski? Otóż na wynagrodzenie zasadnicze w wys. 2250 zł brutto, dodatek za wieloletnią pracę (5-20 proc.) uzależniony od posiadanego stażu pracy.

Po pierwszym roku zatrudnienia istnieje możliwość zawarcia umowy na czas nieokreślony i awansu na stanowisko młodszego strażnika, „trzynastą pensję”, bezpłatne szkolenia, świadczenia socjalne, preferencyjne ubezpieczenie grupowe oraz bezpłatne zajęcia sportowe.

Obowiązki? Do zadań osoby zatrudnionej na stanowisku strażnika należeć będzie ochrona porządku publicznego zgodnie z ustawą o strażach gminnych, w tym m.in. podejmowanie interwencji związanych z nieprzestrzeganiem przepisów prawa, ochrona zgromadzeń i imprez publicznych również obiektów użyteczności publicznej oraz działania w zakresie ratowania życia i zdrowia obywateli.

Jakie dokumenty trzeba złożyć, gdzie i w jakim terminie, o tym wszystkim można się dowiedzieć ze strony internetowej szczecineckiej Straży Miejskiej:

lub osobiście w komendzie przy ul. Karlińskiej.