Spinningowe Mistrzostwa Okręgu PZW w Szczecinku

Miasto z Wizją / 23.06.2016 / Komentarze
Wielkie łowienie na Trzesiecku

Koszaliński Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego coraz częściej docenia jezioro Trzesiecko. W lipcu ubiegłego roku na naszym jeziorze rozegrano mistrzostwa w wędkarskie gruntowym. Z kolei we wrześniu - Spinningowe Mistrzostwa Okręgu.

W tym roku, szczególnie po otwarciu Stanicy Wędkarskiej (wydarzenie będzie miało miejsce w niedzielę 19 czerwca), centrala wędkarskiego związku w Koszalinie zaplanowała kilka imprez na Trzesiecku.

Pierwsza z nich - Mistrzostwa Okręgu w wędkarstwie spinningowym na rok 2016 będzie miała miejsce w weekend 25-26 czerwca.

W sobotę najlepsi spinningiści rywalizować będą w I turze mistrzostw. Z kolei dzień później odbędzie się II tura. Warto podkreślić, że zawody zaliczane są do klasyfikacji Grand Prix Okręgu. Biuro organizacyjne zawodów zlokalizowane zostanie na terenie Stanicy Wędkarskiej przy ul. Kilińskiego.

Organizatorzy poinformowali, że wędkarze będą mogli używać do łodzi zarówno silników elektrycznych jak i spalinowych bez ograniczenia mocy.

Dla kibiców wędkarskich mamy nienajlepszą widomość. Otóż nie zobaczą oni na brzegu złowionych przez wędkarzy ryb. Zawody rozegrane zostaną, bowiem w formule "na żywej rybie" - złowione ryby po zmierzeniu i zważeniu wrócą do jeziora.

Wędkarskie łowy, zarówno w sobotę jak i dzień później rozpoczną się o godz. 7. Wędkarze łowić będą 6 godzin. Jakie gatunki ryb zostaną sklasyfikowane? Otóż szczupak (wymiar 50 cm), sandacz (50 cm), sum (70 cm) i okoń (16 cm).

Rzecz jasna, jak to było już chociażby we wrześniu ubiegłego roku, podczas zawodów jezioro Trzesiecko będzie zamknięte do połowów z łodzi dla wędkarzy nieuczestniczących w zawodach. Bez przeszkód będzie można za to łowić z brzegu.

Spinningowe Mistrzostwa Okręgu PZW Koszalin rozegrane zostaną pod patronatem medialnym Miejskiego Portalu Informacyjnego "Miasto z Wizją".