Spinningowe Mistrzostwa Szczecinka na Trzesiecku

Miasto z Wizją / 14.09.2021 / Komentarze
Wędkarze W pogoni za okoniami i szczupakami

Niedziela w Szczecinku należała nie tylko do miłośników ścigania się na rowerach (V Maraton MTB), ale też do wędkarzy. Blisko 50 znakomitych spinningistów zjechało nad Trzesiecko by wziąć udział w Mistrzostwach Szczecinka z łodzi. Bazą wędkarzy była stanica przy ul. Kilińskiego.

- Wszystko przebiegło znakomicie. Dopisała aura, a co najważniejsze - ryby - mówi "Miastu z Wizją" organizator mistrzostw, szef Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej Mariusz Getka.

- Na przynęty podane przez wędkarzy skusiło się kilkadziesiąt dorodnych szczupaków i okoni. Największy szczupak liczył blisko 70 cm. Z koeli najdłuższy okoń - ponad 30 cm. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w dzisiejsze zawody. Przed nami dwie kolejne duże imprezy wędkarskie - Memoriał Karola Zacharczyka na Wierzchowie i Gruntowe Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Szczecinka na Trzesiecku. Zachęcam kolegów, by złożyli akces i wzięli w nich udział.

Pierwsze miejsce podczas dzisiejszego "spinningu" zajął Jan Stróżak (łowca szczupaka o dł. 69,3 cm). Drugie miejsce wywalczył Patryk Szczęsny, a trzecie Mariusz Strugała. Kolejne miejsca zajęli: Andrzej Spychalski, Dawid Gruszecki i Marek Sikorski.

- Wielu twierdzi, że w Trzesiecku nie ma ryb. Stanowczo zaprzeczam, są piękne ryby! Szczególnie znakomicie mają się okonie. Nie brakuje też dużych szczupaków - powiedział nam zwycięzca Jan Stróżak z Drzonowa koło Kołobrzegu.

Sędzią głównym dzisiejszych zawodów był Krzysztof Kowalczyk. Organizatorami - Zarząd Okręgu PZW Koszalin, Koło PZW "Jesiotr", SzLOT, OSiR i SAPiK.

Warto dodać, że zawody rozgrywane były na tzw. żywej rybie. Wędkarskie okazy po zmierzeniu i sfotografowaniu wrócił do swojego podwodnego domostwa.

Foto ry6b: Mirosław Baran/SzLOT