Sportowe święto w Szczecinku

• Aktualności
Miasto z Wizją / 23.08.2021 / Komentarze
37 Bieg Uliczny Memoriał Winanda Osińskiego, czyli 10 km ulicami miasta

Co do tego nikt nie ma wątpliwości - Szczecinek jest dziś (niedziela 22.08) biegową stolicą Polski. Wszystko za sprawą 37 Biegu Ulicznego Memoriału Winanda Osińskiego.

Wszystko rozpoczęło się w 1982 roku, gdy na ulicach Szczecinka pojawili się biegacze na dystansie 10 km. W ten sposób szczecineccy działacze sportowi uhonorowali pamięć pierwszego olimpijczyka Ziemi Szczecineckiej Winanda Osińskiego, zawodnika KS Unia-Darzbór Szczecinek, uczestnika XV Letniej Olimpiady w Helsinkach w 1952 roku.

Memoriał otworzył zastępca burmistrza Szczecinka Ośrodka Sportu i Rekreacji Maciej Makselon. Chwilę później blisko 400 biegaczy ruszyło na trasę. Wśród zawodników zauważyliśmy posła na Sejm RP Jerzego Hardie-Douglasa oraz wielu innych, znanych postaci ze Szczecinka.

Zgodnie z przewidywaniami bieg - 37 Memoriał -wygrał wielki faworyt Ukrainiec Mykola Iukhymchuk z doskonałym czasem 29,14 min. Drugie miejsce zajął Bogdan Semenovych (Ukraina - czas 29,34) a trzecie żołnierz 12 batalionu dowodzenia (12 Dywizja Zmechanizowana) ze Szczecina Artur Olejarz z czasem 29,44 min. Najlepszy szczecinecczanin - Igor Siódmiak zajął 6 miejsce z czasem 31,40 min.