Sportowo i rekreacyjnie przy ul. Wodociągowej

Miasto z Wizją / 20.11.2019 / Komentarze
W sąsiedztwie wybiegu dla psów powstała Otwarta Strefa Aktywności

Mieszkańcy ulicy Wodociągowej oraz okolicznych budynków z pewnością mogą mieć powody do zadowolenia. Zwłaszcza ci, którzy cenią sobie aktywność fizyczną oraz spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Dotychczas nieco zapomniany teren pomiędzy ul. Wodociągową, ul. Narutowicza i płynącą nieopodal Niezdobną został częściowo zagospodarowany. W minionym roku miasto stworzyło tu wybieg dla psów. Teraz w jego sąsiedztwie powstała Otwarta Strefa Aktywności.

Na nowo zagospodarowanym rekreacyjnym terenie zamontowany został zestaw do ćwiczeń „pod chmurką”. Tuż obok miłośnicy królewskiej gry będą mogli rozgrywać partie szachów w rozmiarze XXL. Pozostali miłośnicy spędzania czasu na świeżym powietrzu będą mogli skorzystać z powstającej tu wiaty i zorganizować np. piknik lub schronić się w cieniu przed słońcem w upalne dni. Znalazł się tu także stolik z siedziskami i szachownicą – tym razem o nieco bardziej standardowych wymiarach.

Póki co na wspomnianym terenie wciąż trwają ostatnie prace mające na celu przygotowanie strefy do komfortowego użytku przez mieszkańców.

Stworzenie nowej Otwartej Strefy Aktywności było możliwe m.in. dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach tegorocznej edycji programu, zgodnie z którym samorządy, spółdzielnie czy wspólnoty mieszkaniowe mogły ubiegać się o finansowe wsparcie na utworzenie w wybranych lokalizacjach właśnie tzw. otwartych stref aktywności. Środki w ramach wspomnianego programu pochodzą z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Pozostałe środki na sfinansowanie inwestycji pochodzą z kasy miasta.

Tekst, zdjęcia: Marzena Góra