Spotkanie z teatrem Małe Mi

Miasto z Wizją / 09.08.2021 / Komentarze
Było to jedno z ostatnich wydarzeń wieńczących tegoroczny Art Piknik

Za nami tydzień wypełniony po brzegi różnego rodzaju atrakcjami i kulturalnymi wydarzeniami odbywającymi się w różnych punktach naszego miasta. Szczecineckie święto sztuki – mowa oczywiście o kolejnej edycji Art Pikniku – właśnie dobiegło końca.

Jednym z ostatnich wydarzeń wieńczących tegoroczny Art Piknik, było niedzielne (8 sierpnia) spotkanie w miejskim parku. Tym razem dedykowane najmłodszym mieszkańcom naszego miasta. Mali piknikowicze mieli okazję kolejny raz spotkać z aktorami wędrownego Teatru Małe Mi. Tym razem zaprosili oni dzieci – oraz oczywiście także nieco starsza publiczność – na spektakl pod tytułem „Fintikluszki”.

Popołudnie mogliśmy spędzić w miejskim parku, obcując ze sztuką w  jej dwóch formach. Przy pomoście centrum i barze Rybka w minionym tygodniu stanęła mobilna wystawa czasowa pod nazwą „Wro Fashion Photo”. W niedzielę miał miejsce jej finisaż, a co za tym idzie spacerowicze mieli ostatnia okazję przyjrzeć się z bliska artystycznym fotografią. Do udziału w wystawie agencja modelingowa SPOT Management zaprosiła 15 fotografów, którzy tworzą w obszarze fotografii mody i fotografii ludzi. Zadaniem artystów było przygotowanie zdjęcia, które interpretuje zarówno motyw przewodni, jak i fotografię modową.

Tekst, foto: Marzena Góra