Stadion wybuduje nam Tamex z Warszawy

Miasto z Wizją / 12.03.2016 / Komentarze
Prace nad realizacją inwestycji rozpoczną się już wiosną

Jak już informowaliśmy na naszych łamach, w miniony wtorek (8 marca) w starostwie powiatowym odbyło się otwarcie ofert związanych z ogłoszonym przetargiem na budowę stadionu lekkoatletycznego, który ma powstać na terenie przy ZS nr 6 im. Stanisława Staszica w Świątkach. Do przetargu stanęły dwie firmy specjalizujące się w budowie obiektów sportowych. Po weryfikacji przez inwestora obu ofert wiemy już, kto podejmie się tego wyzwania. Stadion lekkoatletyczny wybuduje nam warszawska firma Tamex Sp. z o.o.

- Po zatwierdzeniu przez zarząd wyboru oferty, obowiązuje termin siedmiu dni na podpisanie umowy - powiedział nam w trakcie wcześniejszej rozmowy starosta Krzysztof Lis. - Proces inwestycyjny został przewidziany na lata 2016 – 2017.

Inwestor na realizację tego zamówienia przeznaczył kwotę w wysokości 9,9 mln zł. W cenowych „widełkach” zmieściła się jedynie firma Tamex Sp. z o.o., której oferta opiewała na kwotę 9 mln 865 tys. 101 zł i 92 gr. Swoja propozycję złożyła także firma Moris Polska, która z kolei wyceniła swoje prace łącznie na 11 mln 99 tys. 802 zł i 17 gr.

Przypomnijmy. W skład obiektu sportowego wejdzie m.in. 8-torowa bieżnia prosta do biegu na 100 m i 110 m przez płotki, 6-torowa bieżnia okólna o długości 400 m, rów z wodą do biegu z przeszkodami oraz teren rozgrzewkowy. Znajdą się tu również po dwie skocznie do skoku w dal i wzwyż, a także 2 skocznie do skoku o tyczce. Projekt przewiduje też rzutnię do rzutu dyskiem i młotem, rzutnię do rzutu oszczepem i dwie rzutnie do pchnięcia kulą.

Zadaniem przyszłego wykonawcy będzie również budowa zaplecza stadionu w postaci budynku, gdzie zlokalizowane zostaną m.in. szatnie, łazienki, pokoje dla trenerów i sędziów praz pomieszczenie opieki medycznej. Znajdzie się tu również miejsce dla pomieszczeń VIP-owskich, magazynów na sprzęt, a także pomieszczenia dostosowane do fizykoterapii, odnowy biologicznej i odpoczynku. Z kolei sportowym wyczynom będziemy mogli się przyglądać z trybun mogących pomieścić jednorazowo 600 widzów.

Jednak na pierwsze rozgrywki sportowe na nowym obiekcie będziemy musieli jeszcze poczekać. Zakończenie budowy stadionu planowane jest w listopadzie 2017 roku.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcie: Sławomir Włodarczyk